|
|
|
|
 |
Newbuiltflat
2006-03-29 11:59:15
|
641
|
Kedves Ehead!
Társasház kezelőként nekem 6 perem van folyamatban új építésű ház témában. Ebből 5-nél az áthallás is a jogi procedúra része. Illetve van olyan házam ahol már nyert per van ebben a témában. Valamennyinél készült igazságügyi szakértői vélemény, és volt amelyiknél áthallás-vizsgálat (mérés) is.
Az igazság, hogy a mostanában alkalmazott vasbeton-pillérvázas építkezési mód nem a legjobb a hang szempontjából, mert az épület "váza" viszi a hangot.
A legnagyobb gond viszont az, hogy ezt 100%-ig kijavítani nem igazán lehet, vagy csak indokolatlanul nagy beavatkozással. Nem beszélve arról, hogy az utólagosan, kívűről történő hangyszigetelés során veszítesz a lakás méretéből, ami pedig az adásvételi szerződést sérti.
Ezért általában értékcsökkenést állapítanak meg, vagy javítást és értékcsökkenést. |
|
A hozzászólás:
 |
ehead
2006-03-29 11:47:47
|
640
|
Sziasztok!
Az ősszel költözem új lakásba és hát van áthallás nálam is, de csak a szomszéd fürdőszobája felőli nagyon zavaró. Onnan viszont szó szerint minden hallható. Ugyanazon a falamon van egy hálószobájuk is, ahonnan viszont semmi. A többi helyiség nem olyan gáz, de nem mondhatnám, hogy nem hallom a hálószobában, amikor a felettem lakó reggel a WC-be csurgat. Egyelőre próbálom a beruházóval rendezni a dolgot, azaz írogatom a leveleket. Hozzáteszem, ezidáig még egyikre sem válaszolt. Ha nem lesz más, akkor marad a per.
Szerintetek érdemes belevágni egy perbe? Van itt valaki, akinek igazat adott a bíróság? Na és egy ilyen ügyekben járatos ügyvédre is szükségem lenne....
Tudna valaki akár email-ben is infót küldeni? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|