Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
garfieldka Creative Commons License 2006-03-02 11:36:06 260
Köszi szépen. Akkor maradok a külső Heliopan IR szűrőnél, legalább a későbbiekben is használhatom többféle géphez. Az öreg 300D meg nem lesz megbuherálva.
Előzmény:
EOS-Bandi Creative Commons License 2006-03-02 11:21:49 258

Kb az eredeti hot mirror filter fele, aza ugy 1.8-2mm vasatag, uveg. Ahogy szamolgattam pont olyan vastag, hogy IR-el jol fokuszaljon vele a gep :)

 

Foliaszurovel nem igazan lehet helyettesiteni, mivel ott az AF mar hasznalhatatlan lenne, es a tisztitas is komoly problemakata vet fel. Raadasul a CMOS es a szuro kozott van egy kb .2mm-es legres, gondolom a newton gyuruk elkerulese erdekeben. A legrest egy ontapados tomites biztositja.

 

Szoval imho a folia nem jarhato ut.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!