Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
areacode212 Creative Commons License 2006-02-20 19:48:54 243
koszi szepen!!! Akkor marad az r72 reszemrol.....


:)
Előzmény:
Badmotorfinger Creative Commons License 2006-02-20 18:54:44 241

Némileg kisebb IR hatást, többet a látható fénytartományból. A magasabban áteresztő szűrők a drágábbak általában. A Hoya 900nm-es például sokszorosa árban a 720-nak. A 720nm is csak IR közeli, mert olyan 750nm fölötti az infra tartomány.

 

Szerintem.

 

Nem minden gépen kell állvány, csak a nagyon erős IR cut szűrővel felszereltek. Az újabb gépek többsége már ilyen. Volt anno egy 2 megapixeles Sony CCD, amivel több fényképezőt szereltek Nikon, Olympus stb. Na, azokkal jó napsütésben, simán lehet kézből infrafotózni. Mondjuk egy Hoya-val.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!