|
|
|
|
 |
valódi hozzáértő
2006-02-22 10:00:36
|
230
|
Igazad van, Az Önkinek semmi köze nem volt a területhez.
Újra csak azt kell mondanom, hogy mindenkinek a hivatalt kellene bombázni mindennap ilyen szociális kérdésekkel. Higgyétek el, ez az egyetlen célravezető módszer, mert enélkül soha nem mozdulnak meg.
Az is jellemző, hogy a mai napig összesen négy panasz érkezett be a Helikopter úti közlekedés áldatlan állapotáról.
KEVÉS. |
|
 |
csabtom
2006-02-19 16:52:18
|
228
|
Én is úgy tudom, hogy nem az önkormányzaté volt a terület, hanem előszőr a helyi TSZ-é, majd onnan az OTP birtokába került, és végül a TARA-hoz. A lakoparkhoz az önkormányzat azt is feltételül szabta, hogy a teljes közmű hálózatot a TARA-nak kellett kiépítenie, és néhány telket is fenntartott magának, de tudtommal már lemondott róluk.
|
|
A hozzászólás:
 |
valdez
2006-02-18 11:23:45
|
222
|
Én úgy tudom (de majd Vahó kijavít ha nem így van), hogy a tara nem az önkormányzattól vette meg a területet, és már jóval réggeben belterület volt, még mielőtt a tara képbe került volna. Látod így is lemondott a tara egy csomó profitról mert állítólag az önkormányzat helyett fizetett sokmindent. Az nem biztos hogy szociális érzékenységből:)
Enye egy park csak beleférne még a temérdek elúszott haszonba :)
Ha így a választásokig nem állt érdekében az önkorminak itt bármit csinálni, gondoljátok utána fog itt beruházni bármibe is? Talán ha valamelyik főhivatalnok ide költözne, vagy a rokonság. De lehet, hogy Budáról nem fognak lejönni ide :) |
|
Előzmény:
 |
kmidasz
2006-02-18 10:54:18
|
221
|
Nem hiszek a TARA szociális érzékenységében. Ezt jól igazolja az is, hogy az 5%-os áfacsökkentés után azonnal emeltek az áron 25%-ot. A 20eFt/nm-ből 19.2eFt/nm-nek kell volna lennie, de ők felemelték 24eFt/nm-re. Tehát itt nem lesz ingyen játszótér. Nyilván, ha egy vállalkozó valahol kereshet 100 milliót, akkor arról nem fog ingyen lemondani. Én se tenném. Különben is, már elindult a TARA új beruházása a Kőbányai út mellett, szóval a pénzükre már csak újabb befektetések miatt is szükségük van.
Az önkormányazt bagóért eladta azt a több hektáros területet a TARA-nak (gondolom jó kapcsolatban vannak), aki extraprofitot realizál a telkek eladásán. Az eredetileg külterületnek számító szántót fillérekért vehette meg a TARA, majd építési területté nyilvánították, amin már milliárdokat keres. Természetesen komoly befektetésekre volt szükség, hiszen aszfaltozni kellett az utakat, kiépíteni a közműhálózatot stb. Az önkormányzatot tartom felelősnek a kialakult helyzetért.
Több lehetőségük is lett volna: - az eladásnál már eleve fenntartanak egy nagyobb telekrészt szociális célra, - vagy olyan áron értékesítik a területet, amelyből jutott volna fejlesztésre, - továbbá nem engedélyezik a 6 lakásos társasházak építését.
Sajnos megint a lakók és a XVII. kerület lakossága járt rosszul. A lakópark lakóinak el kell viselniük, hogy mégsem lesz annyira családiházas, parkosítot környezet, mint ígérték. A XVII. kerület lakóinak pedig ismét nem jut egy fillér sem. Pedig lenne mire költeni ott is, a lakóparktól egy utcára még FÖLDUTAK vannak! 2006-ban!!!
Ha jól működik az Üvegzseb, akkor ezek az adatok biztosan kiolvashatók onnan... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|