|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Duda
2006-02-12 10:31:21
|
226
|
| a levels-t allitgattam szincsatornankent, igy korrekt ff kepet lehet csinalni, de meg mindig nemolyan mint a neten par kep :( |
|
Előzmény:
 |
fotoblog
2006-02-12 08:35:07
|
222
|
Duda: ISO 3200-t felejtsd el, iszonyat zajos lesz még egy jó gépen is. ISO100-200-400 max. Sokféle megoldás létezik, nézz szét az infrafoto.lap.hu -n. (nem azért mert én szerkesztem... :) ). Régen Luben Solev-nek volt egy nagyon jó leírása, (www.solev.net), de mióta átépítette az oldalát, nincs fenn. Sajnos. Az egyik megoldás, hogy "Levels" -> színcsatornánként beállítod úgy, hogy a hisztogram alsó és felső részére húzod az alsó háromszögeket. Utána lehet még kontraszt, meg ami ízlés szerint kivánkozik. Ha meg akarod vadítani, akkor felcseréled a vörös és kék csatornákat csatornakeverővel. Vagy FF-be teszed ugyancsak a keverővel. Ilyenkor főleg a vörös csatornát használd, gyönyörű tónusokat lehet varázsolni belőle. A fehér lapos WB állítás is sokat segít, ilyenkor a gép feljebb tekeri a zöld és kék csatornák szintjét, nemcsak vörös lesz a kép. Ja, a werkfoto.hu -n van egy írásom az IR alapokról... :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|