Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
tlight Creative Commons License 2006-02-05 18:43:18 7
zoom = fókusz !!!
Előzmény:
tlight Creative Commons License 2006-02-05 18:31:17 6

Én sok M42-es obit próbáltam és használok is.

Tele tartományban:

 

Chinon 2,8/135 - Nagyon szép rajzú akár 2,8-tól használható az egyik legszebb brillanciájú obi (M42-es viszonylatban)

 

Pentacon 4/200 - A rajzolata f4-5,6 lágy f8-tól rendben van. A bolti 4,5-5,6/70-300 obikkal összemérhető, a drágább technikákkal már nincs egy súlycsoportban.

 

TeleEnnalyt 4,5/400 - A rajzolata f4-5,6 lágy f8-tól rendben van.

 

3M-6A 6,3-500 (tükör) -  A rajzolata enyhén lágy, a drága technikákhoz képest. A bokeh érdekes nyilván láttál már ilyet.

 

Általában az építési minőségük nagyon rendben van. Amit ellenőrizned kell az a "lencsék" karcmentessége, és a zoom gyűrű forgásának egyenletessége. Én M42/EOS konverterrel használom, (manuál fókusz, fénymérés a géppel). Viszonylag új dolog, már megint az orosz nyelvterületről egy objektív emulátor ami felragasztható az M42/EOS konverterre, így kapsz fókusz visszajelzést is.

 

Amennyiben van kérdésed ír, képeket találsz a fotozz-on (tlight)

 

Üdv.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!