|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
rátót
2006-02-03 08:33:12
|
8
|
Egyébként milyen ez a 18-200 VR-es obi ? Télleg olyan " rossz ", mint ahogy sokan fikázzák ???
Köszi!!!
Ui: egyébként folyamatosan olvasom a külföldi fórumokat és ég és föld a különbség....mármint mindig mindenkinek higgadtan válaszolnak és kimerítően, még a leggyökerebb kérdésre is!!! OTT NINCS FIKÁZÁS!!! A fasorba se vagyunk...ez most csak úgy eszembe jutott... :o(
GT |
|
Előzmény:
 |
nikond50
2006-02-02 17:43:45
|
6
|
| egy érdekes tényt közölnék, szilveszter napján vettem egy nikon af-s dx vr 18-200 obit, aminek a belsejében elég szép és nagyméretű porszemcséket véltem felfedezni, valamint olyan foltokat, amit valamilyen csppfolyós anyag hagy maga után egy üvegfelületen. a szervizben természetesen azzal fogadtak, hogy az a felhasználás során mehetett bele, ha a port még rám is fogják, azért azt a cseppszerű dolgot nem. 1 órás vita után azt bevállalták, hogy azt a cseppet letakaritják az obiról, amihez ugye szét kell szedni, de ettől független a tisztitás mint olyan nem tartozik a garanciába. én ugy vélem, hogy egy olyan teméket vettem meg ami ilyen állapotában nem kerűlhetett volna ki a piacra - azt mondta a szervizes kaszás gergő nevű úriember, hogy szigorú minőségellenőrzési feltételek mellett kerűlnek piacra - illetve ha ilyen problééma merűl fel akkor annyi gerincesség kellne hogy legyen egy ekkora cégnél, hogy elismerik hogy a szerelés következtében kerülhetett oda az a szennyeződés. természetesen vannak olyan lencsetagok, amelyek közé betud menni a por az objektiv zoom mivoltából, devannak olyan lencsetagok, amelyek közé nem. azért azt meg engedje meg a világ, hogy oda ahova csak a gyártás során kerűlhet be a szennyeződés, azt ne akarják már a felhasználóra kenni. úgyérzem a fogyasztóvédelemhez is kell tennem egy kört, mert ilyen állapotban ez az objektiv nem kerűlhetett volna a polcokra - a nikon szigorú minőségvizsgálata mellett???!!! röhej - és aezáltal a vevőt mind anyagiakban és erkölcsiekben megkárositja a cég. vettem egy új valamit, ami tele volt kosszal, rámfogják, és még én fizessek ha kiakarom tisztittatni. na ehhez szóljatok hozzá.... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|