Keresés

Részletes keresés

sefotos Creative Commons License 2006-03-21 18:42:10 349

Én kipróbáltam: EF 50/1.8I + Kenko 1.5

Leblendézve éles.

www.bobatkins.com -on van róla cikk.

Pémén Creative Commons License 2006-02-19 21:53:25 329

Szóval a Soligort általában le szokták szólni. Többnyire joggal. Azonban ez az 1,7x konverter igen jó, lehet, hogy vak vagyok, de 70--200/4 L-el használva nem látok minőségi különbséget a Canon 1,4x és a Soligor 1,7x között. Mivel az árkülönbség jelentős, s mivel a Soligornak nincs jó híre, több tesztet is csináltam. Mindig az derült ki, hogy jó ez a Soligor. Nagyon.

Használom még a Kenko pro 300 DG-t is, a képminőség teljesen azonos a Canonéval. (1,4x és 2x) Viszont a 2x az 1,4x-hez képest (gyártmánytól függetlenül) mindig láthatóan többet ront, főleg a széleken. Középre komponált téma esetén, amikor a széleken csak bokeh van, persze minden remek.

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006-02-15 12:11:16 325
Én így használom, igaz más rendszerben, de én is egy 50/2 macro-t konverterezek meg, és így 70/2.8 lesz belőle, ami nálam 140mm eq. Ez szinte teljesen a 135mm-es portrék kategóriája.

Élességgel nincs gond (nagyon nincs gond....), viszont extrém körülmények között már láttam CA-t előhozni így (pl. vaku fénye csillant valami nedves virágon), ami azért érdekes, mert az obi önmagában a legkisebb CA-val rendelkező objektív a photozone szerint (minden rekesznél 0.25pixel alatt maradt 8 megapixelen)
Ez a jelenség talán valóban annak köszönhető, hogy a konvertert nem erre tervezték, sőt a gyári kompatibilitási listában kb. 1 évig ki volt húzva az 50/2 + TC.

Portrét készítve természetesen nem sikerült reprodukálnom a jelenséget.
papugaja Creative Commons License 2006-02-12 11:43:54 323
A konverterek általában a 200mm feletti objektívekhez készülnek, ezért nem érdemes a rövid obikat konverterezni. A Nikon konverterek még specifikusabbak.
Ybrik Creative Commons License 2006-01-31 15:29:41 321
Ha kitudod fizetni a "gyárit" akkor érdemesebb azt venni.Amúgy mindent ki kell próbálni.Ajánlják ,hogy tc mellett 1/2-1 blendét rekeszeljen az ember.Én nikonhoz használok tc 201-301-et megelégedéssel.
arnyekxxx Creative Commons License 2006-01-27 02:07:22 320
bocs a hejesirássért, ragadnak lefele a szemeim:/
A hozzászólás:
arnyekxxx Creative Commons License 2006-01-27 02:05:44 319
lenne egy-két kédésem. Egy telekonverter mennyire rontja egy 50mm-es 1.8as obi képét? És ha nagyon, akkor melyik tipus kevésbé? Valahol lehet találni ilyen összehasonito képeket? (a cél az lenne, hogy a fix 50-es obit portéra használhatobbá tenni, ha olcsobban megodhato konverterrel mint venni egy fix80-as obit és nem annyival xarabb a képe konverterrel) Láttam soligor 1,7x konvertert huszonezerért, ezen kivül hol, milyet lehet megfizethetö árban találni? Ezt a Kenkot sokan emlegetik, ez milyen?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!