Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
KTTech Creative Commons License 2006-01-23 18:50:45 77
Az obi fényereje állandó a teljes zoomtartományban.

A F2.8 pont dupla olyan fényerős, mint az F4, tehát pontosan duplaannyi záridőt enged meg: ha pl. F4-en 1/125s lenne a záridőd, akkor F2.8-on 1/250s. Ez segít a "célpont" bemozdulást megelőzni.

A 24-105/4 ugyebár tartalmaz képstabilizátort, ami segít abban, hogy a névlegesnél 3FÉ-vel hosszabb záridőt is meg tudj tartani. Pl. APS-C-n a 105mm-es véghez minimum 1/200s-es záridő kell, IS-el 1/60s elég hozzá (tapasztalat szerint 1/30s is elég). Statikusabb témákhoz nagyon jól jön...

Döntened kell: 1 FÉ többlet optikai úton, vagy 3 FÉ segítség IS által... Optikailag a 24-70L F2.8 USM és a 24-105L F4 IS USM F4-en között nemigen van különbség (a 24-105L F4-nek kicsit nagyobb a kontrasztja, és a 24-70-nek kicsit kisebb a torzítása nagylátónál), ami nagy szó, mert ilyenkor már a 24-70L F2.8 le van rekeszelve, míg a 24-105L F4 teljesen nyitott állapotban van.
Előzmény:
rátót Creative Commons License 2006-01-23 17:51:45 76
Lenne egy baromira láma kérdésem: hogy oldják meg azoknál az obiknál, pl 24-105 f/4 L, az állandó fényerőt a teljes zoomtartományon belül ???

Meg hogy tudok állandóan 4-es blendét tartani ( csak ha F4-en használod.... ) ?

Még vmi: a F2.8 annyival jobb az F4-nél ???

Nem kell rá válaszloni ha túl röhejesek a kérdések !!!

Köszi: Gulyó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!