Keresés

Részletes keresés

rjanius Creative Commons License 2006-01-19 15:49:02 534
Hálás köszönetem!!!!

Ez egy jó irányadó tájékoztatás volt .....
Ezzel az 1 évvel nem vagyok kibékülve ..... igaz, hogy nem biztos forrásból de fél évet hallottam. Hát sajna ez van....
Viszont a letelepedésihez csatolt fénymásolatokkal is gondoko vannak .... mert nincsenek :-) . Így jártam ....
Azért jó előre figyelmeztetni a jövőben állampolgárságot kérő embereket, hogy azért minden lefordított aktájáról jó ha készít fénymásolatot.

Még1szer Thanks!
A hozzászólás:
marosi.pal Creative Commons License 2006-01-18 13:25:42 531

A honosítási kérelem illetékmentes.

Kell csatolni:

- eredeti születési anyakönyvi kivonat plusz az OFFI fordítása, kb. 5000 Ft. 

- magyar állampolgár felmenő igazolása (például szülők és nagyszülők házassági anyakönyvi kivonatának OFFI fordítása 2 x 5000 Ft, ha már csatoltad a letelepedésihez, akkor nem kell újból csatolni, elég a hiteles fordítás fénymásolata)

- tulajdoni lap: 4000 Ft

- lakásbérleti szerződés (ha már csatoltad a letelepedésihez és határozatlan időre szólt, akkor elég a fénymásolat róla)

- APEH igazolást-ingyenesen állítják ki

- alkotmányismereti vizsga 5000 Ft vagy igazolás az iskolától, hogy magyar tagozatra jártál elemi vagy középiskolába, amit le kell fordítani az OFFI-nál, ami kb. 4000 Ft.

- 1 db. foto

 

Számold össze...

 

A névváltozás - passzolom a kérdést.

 

1 év lesz az átlagos elbírálási idő, ha hinni lehet az igéreteknek.

 

 

 

 

Előzmény:
rjanius Creative Commons License 2006-01-18 09:41:34 528
Koszonom szepen a valaszt, remelem a mai jogszabalyok is tamogatjak az idezetedet :-).

Valaki nem tud hozzavetoleges arat mondani az allampolgarsagi ugyintezesre ???
A masik kerdesem az lenne, hogy valaki kert-e nevvaltoztatassal allampolgarsagot ? Ha igen, akkor mennyi idovel hosszabbodott meg az elbiralasa? Egyebkent most mennyi egy atlag elbiralasi ido?

Koszonettel, RJanius

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!