Keresés

Részletes keresés

Bert Creative Commons License 2006-01-14 17:57:12 8130
Írd meg az e-mail címed, küldök gmail meghívót. (Valóban beta, de ez nem gond.)

Bert
A hozzászólás:
Sandor6 Creative Commons License 2006-01-14 17:35:49 8129

Helló Bert!

Hogyan tudtál gmail-os címet létrehozni? :)

Még csak a béta verzió látszik, amiből látszólag ki van vakítva a "sign-in":

<<

2. Hogyan jelentkezhetek? Mikor kaphatok Gmail postafiókot?

We're currently only offering Gmail as part of a preview release and limited test. We don't have details on when Gmail will be made more widely available, as that depends in part on the results of the test.

>>

Sandor6

Előzmény:
Bert Creative Commons License 2006-01-14 10:13:32 8124
Kedves Lakók!

Itt az ideje befejezni a belső ügyek kiteregetését. Korábban már létrehoztam egy zárt levelezőlistát, nem nagyon van rajta forgalom, mivel még mindig itt, a fórumon beszéljük meg az ügyeinket.
Kérnék mindenkit, hogy térjen át oda, tereljük át oda a teljes kommunikációt! Ennek formája a következő: kérek egy levelet a bertalan PONT gombos KUKAC gmail PONT com címre. A levélben kérem feltüntetni a következőket:
- Név
- Becenév (célszerű az Indexen használt nevet használni, így egyből tudjuk, hogy ki kicsoda.)
- Lakásszám, lakás pozíció (épület, lépcsőház, emelet)
- Belső telefonszám
- használni kívánt e-mail cím(ek)

Technikailag mindez a következőképpen működik (a homo informaticusoktól elnézést, ezt most leírom nagyon részletesen a hozzá nem értők kedvéért):
- A levelezőlista címe: Madarasz-Hazak@googlegroups.com . Ide lehet írni leveleket.
- A lista zárt, csak tagok írhatnak, regisztráció szükséges. Minden jelentkezőt felveszek, de akit személyesen nem ismerek, annak igazolnia kell, hogy valóban a házban lakik (ez technikai kérdés, elég egyszerűen megoldható). Egyelőre csak a tulajdonosokat kívánom felvenni, aztán ha már elegen vagyunk, akkor eldöntjük, hogy a bérlőkkel mi legyen. (Ez most nem kirekesztősdi a gittegyletből, úgy sejtem, hogy igen hamar igen fontos kérdéseket kell megtárgyalnunk (pl. az SZMSZ módosítása), ami alapvetően csak a tulajdonosokra tartozik.)
- Ez egy levelezőlista, nem fórum. Mindez azt jelenti, hogy alapvetően nem egy web-es felületen működik (mint ez a fórum), hanem a fenti címre írt e-mail-el lehet hozzászólni. A listára írt leveleket mindenki megkapja, minden levelet külön-külön. Ennek az az értelme, hogy ha nem mezei webes levelezőt használsz, hanem levelezőprogramot (Outlook, Mozilla Thunderbird, The Bat, stb.), akkor lehet "thread"-szerűen kezelni az üzeneteket. (Ez azt jelenti, hogy van egy faszerű nézet (treeview), amelyben minden sor reprezentál egy levelet (oda van írva, hogy ki írta, mikor és milyen témában.), látszik a struktúra, azaz ha Józsi írt egy levelet, amire Pista és Zoli válaszolt, akkor a válaszlevelek Józsi levele alatt, egy szinttel beljebb látszanak, ha meg Pista levelére Zoli válaszol, akkor az Pista levele alatt, megint egy szinttel beljebb van, függetlenül attól, hogy ez időben későbbi, mint Zoli egy sorral lentebb lévő levele.) Tehát minden átlátható, ellentétben a fórummal (nem sorban olvasom a leveleket, hanem témánként).Levelezőlistán az a megszokott, hogy ha egy levélre válaszolok, akkor nem beöntöm az összes mondandómat egy levélbe, azt kész, hanem részenként beidézem az előzményt, arra válaszolok, így látszik, hogy mire is írtam valamit. Levelezőprogramtól függ, hogy ez miként megy, vagy úgy, hogy elöl az idézet valamilyen megkülönböztető jel után (tipikusan: a sorok elejére ">" karakter szúrva, ezt a levelezőprogram automatikusan megcsinálja), aztán erre a válasz, persze ez gondolatonként egyszer-egyszer, avagy felül a válasz, aztán lent az előzmény. Itt az első a preferált, a második az Outlook mániája, nem célszerű azt használni, mert nagyon áttekinthetetlen.
- Ha nem akarsz sok levelet kapni, akkor lehetőség van 'digest' használatára, ami azt jelenti, hogy bizonyos időszakonként (pl. naponta) egy levélbe összefűzve kapod meg az időszakba eső leveleket.
- Lehetőség van 'nomail'-re állítani egy címet. Erre akkor van szükség, ha több e-mail címed van (pl. munkahelyi vagy otthoni), így több címről írhatsz levelet, de csak az egyiken akarod olvasni. (Mint mondottam, a levelezőlista zárt, így minden olyan címet fel kell rá venni. amelyről írni akarsz.)
- Lehetőség van hírcsoport-szerűen használni a levelezőlistát. Ez azt jelenti, hogy a GoogleGroups (ez a Google egy szolgáltatása) webes felületén is elérhető minden, itt lehet olvasni a levelezést, visszakeresni, hozzászólni, stb. (Akkor célszerű használni,ha nincs levelezőprogramod, hanem webes levelezőt (pl. Freemail) használsz.) Ehhez regisztrálni kell a GoogleGroups-on, célszerű a Gmail-en (a Google egy másik szolgáltatása, profi webes levelező) regisztrálni, mert az ott létrehozott account automatikusan használható a GoogleGroups-on. Ezt csak úgy tudod megtenni, ha egy már Gmail-tag meghív, ha szükséged van Gmail meghívóra, jelezd nekem.

A fentieket a mai nap folyamán kiteszem a faliújságra is, aztán hajrá.

Kérek mindenkit, hogy ezt az egészet ne vegye erőltetésnek, véget kell venni annak a gyakorlatnak, hogy az egész világ előtt beszéljük meg a biztonsággal kapcsolatos kérdéseket, valamint egyéb, csak a lakókra tartozó dolgokat!

Gombos Bertalan (Bert), C/75

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!