Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Abrash Creative Commons License 2006-01-07 19:00:07 2
Százbolha kérdezte, hogy miért lehet hasznos rögziteni a nagy gamutot (scanenr topik)

A lenti linken nézd a madárfotót. A madár feje, ha nem tudjuk rögziteni, klppelve kerül be az aRGB-be (pl), és a nyomat ezt megörökli.
Ha (pl a profotorgb-vel) rögzitjük a teljes gamutot, akkor a printer ripjének vagy a PSnek esélye van, hogy szinmanageléssel minnél jobban kihasználja a nyomtató gamutját. A kapott klipping a rendering intent-től fogg függni.
Előzmény:
Abrash Creative Commons License 2006-01-07 18:46:53 -
http://www.naturephotographers.net/articles1203/mh1203-1.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!