|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2005-12-14 10:23:33
|
419
|
Szia Green Army!
Ha látogatói vízumot kér az ismerősöd, akkor a házasság megktését követően kérheti családegyesítés címén a vízum módosítását. Ekkor - mivel vízummal tartózkodik az országban - egyből tartózkodási engedélyt adnak neki, nem családegyesítési vízumra cserélik a látogatási vízumot.
TB ellátás nem jár a látogatói vízum esetén, D típusú vízummal csak saját jogon szerezhető (munkaviszony alapján), tartózkodási engedéllyel viszont eltartott családtagként is. Tehát ha tudjátok "nélkülözni" pár hónapig a TB-biztosítást Mo-on, akkor nem kell feltétlenül bejelenteni valahová dolgozni, az esküvő után már bejelentheted eltartott családtagként, és a te TB-befizetésed után jogosult lesz a feleséged is teljes ellátásra (kivéve GYED és egyéb jövedelemfüggő pénzbeli ellátások).
Ha munkavállalási vízumot kér, akkor azt fogják vizsgálni, hogy saját jövedelméből meg tud-e élni, és lehet hogy elutasítják. Ha viszont látogatási vízumot kértek, elég egy befogadó nyilatkozat tőled, és később azt is tudjátok családegyesítés címén könnyedén módosítani. Itt már csak a te jövedelmi helyzetedet fogják vizsgálni, az övét nem feltétlenül.
Ez a variáció nem saját tapasztalat, egy ismerősünknek most van így folyamatban kérelme. Tehát kérlek ne vedd készpénznek hogy működik, viszont szerintem mindenképpen kérdezz azért utánna a BM-nél mielőtt eldöntitek hogy melyik változat.
Üdv,
FX Trader |
|
Előzmény:
 |
Green Army
2005-12-13 17:15:24
|
417
|
Sziasztok!
Barátnőm januárban kapja meg munkavállalói vizumát. A munkahelye egy ismerősnél lesz, (tulajdonképpen látszat munka, persze a tb-ét fizetni fogja, igazából nem nagyon fog ott dolgozni.) Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mikor tudnánk megszüntetni a munkahelyet, hogy ne okozzon nagy gondot,nem szeretnénk hogy az ismerős tul sokáig fizesse a tb-t. Persze ezt kellene, hogy ne legyen belőle hátrányos helyzetünk, munkaügyi hivatalnál vagy bárhol. Ez a vizum kb. jovő decemberig lesz érvényes, addig szeretnénk összházasodni (kb. augusztus-szeptember).
Érdemes-e kérni munkavállalói célu tartózkodási engedélyt (s fizetni a tb-t s egyéb járulékokat, mert ugye az lenne a jövedelmének igazolása) addig, ha kb. szeptemberig ugyis összeházasodunk, s utána ugyis át lehet minősíteni családegyesítési célura. Vagy majd csak akkor kérjünk családegyesítési célut, s a munkavállaóit hagyjuk ki, s akkor fel lehet bontani hamar a munkaszerződést.
Ha tudtok valami okosat, kérem irjatok!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|