|
|
|
|
 |
papugaja
2005-12-13 11:40:32
|
14
|
Nema tengely hibája (nincs is), hanem két apró műanyag pecek száll el. Az alábbi leírás alapjána saját 100-asom tárcsáját sikerrel javítottam meg magam: http://www.fatofthelan.com/articles/articles.php?pid=8 Igaz, én nem csavarokat használtam, henem vékony szegből vágtam és ragasztottam az elkészített furatokba egy-egy darabot. |
|
 |
fisherhu
2005-12-13 11:36:20
|
13
|
Ha erről van szó, akkor nem a tengellyel van a baj. Egyszerűen orvosolható a baj. Egyébként a fórumok tele vannak az EOS 5/A2 ezen problémájával. |
|
A hozzászólás:
 |
mgy
2005-12-13 11:25:23
|
12
|
| Az ESO5-ök programtárcsájának tengelye gyárilag szar. Ha gyárira cserélik, semmivel nem lesz jobb a helyzet, mint korábban volt... |
|
Előzmény:
 |
KTTech
2005-12-13 11:18:48
|
11
|
| Valószínűleg cserélniük kellett - javítani programtárcsát nem igazán lehet (bár nekem csak videó mechanikavezérlő programtárcsák terén van némi tapasztalatom - azokkal sokat szívtam régebben - javítani 1-et sem tudtam közülük, mindet cserélni kellett, és bizony jártam úgy, hogy a vadi új gyári tárcsa 2 bekapcsolás után ledarálta saját magát, pedig leírás szerinti pozícióba lett beépítve). Inkább valószínű, hogy kifogtál egy gyárilag gyengébb darabot (ami ugyan átcsúszott a QC-n), ami ennyit bírt és eltört/megsérült. Az eredeti alkatrészeket pedig a legritkább esetben szokás visszaadni az ügyfélnek. Ahol dolgozom, ott csak a külső burkolati elemeket szoktuk visszaadni (ha cserére kerülnek), a belső cserélt alkatrészeket (beleértve az akkumulátorokat is) nem, mert "RoHS" alá esnek. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|