|
|
|
|
 |
KTTech
2005-12-13 11:18:48
|
11
|
| Valószínűleg cserélniük kellett - javítani programtárcsát nem igazán lehet (bár nekem csak videó mechanikavezérlő programtárcsák terén van némi tapasztalatom - azokkal sokat szívtam régebben - javítani 1-et sem tudtam közülük, mindet cserélni kellett, és bizony jártam úgy, hogy a vadi új gyári tárcsa 2 bekapcsolás után ledarálta saját magát, pedig leírás szerinti pozícióba lett beépítve). Inkább valószínű, hogy kifogtál egy gyárilag gyengébb darabot (ami ugyan átcsúszott a QC-n), ami ennyit bírt és eltört/megsérült. Az eredeti alkatrészeket pedig a legritkább esetben szokás visszaadni az ügyfélnek. Ahol dolgozom, ott csak a külső burkolati elemeket szoktuk visszaadni (ha cserére kerülnek), a belső cserélt alkatrészeket (beleértve az akkumulátorokat is) nem, mert "RoHS" alá esnek. |
|
A hozzászólás:
 |
Abrash
2005-12-13 10:36:34
|
10
|
| persze, nem is követeltem rajtuk a jótállást, de azért nem OK, ha egy programtárcsa CSERE után 10 tekercset bir ki.
Úgy szaglik, hogy csrét számláztak, de csak javitottak - igy.
A rossz alkatrészt én sem kaptam vissza... |
|
Előzmény:
 |
KTTech
2005-12-12 23:04:49
|
9
|
Csak a rend kedvéért:
------------ 249/2004. (VIII.27.) Korm. rendelet
az egyes javító-karbantartó szolgáltatásokra vonatkozó kötelező jótállásról
A Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény (Ptk.) 248. §-ában foglaltakra figyelemmel a Kormány a következőket rendeli el: 1. § (1)Az e rendelet mellékletében felsorolt, a fogyasztó (Ptk. 685. § d) pont) által megrendelt javító - karbantartó szolgáltatások esetében, amennyiben a szolgáltatásnak az általános forgalmi adót és az anyagköltséget is magában foglaló díja a húszezer forintot meghaladja, a szolgáltatást nyújtó vállalkozót (a továbbiakban: vállalkozó) jótállási kötelezettség terheli. (2) Nem alkalmazhatók e rendelet szabályai, ha a javító-karbantartó szolgáltatást a szolgáltatás tárgyát képező dologra (a továbbiakban: dolog) vonatkozó szavatosság vagy jótállás alapján teljesítették. (3) A vállalkozó az e rendeletben foglaltaknál a fogyasztóra nézve kedvezőbb jótállási feltételeket vállalhat. (4) Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglaltaktól a fogyasztó hátrányára tér el. Az érvénytelen megállapodás helyébe e rendelet rendelkezései lépnek. 2. § (1) A jótállás időtartama hat hónap. (2) A jótállási határidő a szolgáltatás elvégzése után a dolognak a fogyasztó vagy megbízottja részére való átadásával, vagy – ha az üzembe helyezést a vállalkozó végzi – az üzembe helyezés napjával kezdődik. ------------- Röviden: 6 hónap jótállás jár, ha 20.000Ft-nál többet fizettél a javításért. A példádban 2 év telt el a teljesítés és a probléma közt... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|