Keresés

Részletes keresés

Abrash Creative Commons License 2005-12-13 10:36:34 10
persze, nem is követeltem rajtuk a jótállást, de azért nem OK, ha egy programtárcsa CSERE után 10 tekercset bir ki. Úgy szaglik, hogy csrét számláztak, de csak javitottak - igy. A rossz alkatrészt én sem kaptam vissza...
A hozzászólás:
KTTech Creative Commons License 2005-12-12 23:04:49 9
Csak a rend kedvéért:

------------
249/2004. (VIII.27.) Korm. rendelet

az egyes javító-karbantartó szolgáltatásokra vonatkozó kötelező jótállásról

A Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény (Ptk.) 248. §-ában foglaltakra figyelemmel a Kormány a következőket rendeli el:
1. §
(1)Az e rendelet mellékletében felsorolt, a fogyasztó (Ptk. 685. § d) pont) által megrendelt javító - karbantartó szolgáltatások esetében, amennyiben a szolgáltatásnak az általános forgalmi adót és az anyagköltséget is magában foglaló díja a húszezer forintot meghaladja, a szolgáltatást nyújtó vállalkozót (a továbbiakban: vállalkozó) jótállási kötelezettség terheli.
(2) Nem alkalmazhatók e rendelet szabályai, ha a javító-karbantartó szolgáltatást a szolgáltatás tárgyát képező dologra (a továbbiakban: dolog) vonatkozó szavatosság vagy jótállás alapján teljesítették.
(3) A vállalkozó az e rendeletben foglaltaknál a fogyasztóra nézve kedvezőbb jótállási feltételeket vállalhat.
(4) Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglaltaktól a fogyasztó hátrányára tér el. Az érvénytelen megállapodás helyébe e rendelet rendelkezései lépnek.
2. §
(1) A jótállás időtartama hat hónap.
(2) A jótállási határidő a szolgáltatás elvégzése után a dolognak a fogyasztó vagy megbízottja részére való átadásával, vagy – ha az üzembe helyezést a vállalkozó végzi – az üzembe helyezés napjával kezdődik.
-------------
Röviden: 6 hónap jótállás jár, ha 20.000Ft-nál többet fizettél a javításért. A példádban 2 év telt el a teljesítés és a probléma közt...
Előzmény:
Abrash Creative Commons License 2005-12-12 19:06:06 5
Az első találkozásom velük látszólag korrekt volt.

EOS5öst vittem be, a notóriusan meghibásodó programtárcsát kicserélték 15.000 pénzért. Örültem, használtam...

....2 év alatt összesen 5-10 tekercs erejéig. Azután újra elromlott.

Ismét 15-ért akarnák javitani a saját munkájukat.

Első körben állitólag gyári új alkatrészre cserlkték, nem javitották a tárcsát.

A most ajánlott megoldással 3 hónap garit ajánlottak. 3 hónap egy cserélt alkatrészre? A saját szahar melójuk után??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!