|
|
|
|
 |
KTTech
2005-12-12 23:04:49
|
9
|
Csak a rend kedvéért:
------------ 249/2004. (VIII.27.) Korm. rendelet
az egyes javító-karbantartó szolgáltatásokra vonatkozó kötelező jótállásról
A Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény (Ptk.) 248. §-ában foglaltakra figyelemmel a Kormány a következőket rendeli el: 1. § (1)Az e rendelet mellékletében felsorolt, a fogyasztó (Ptk. 685. § d) pont) által megrendelt javító - karbantartó szolgáltatások esetében, amennyiben a szolgáltatásnak az általános forgalmi adót és az anyagköltséget is magában foglaló díja a húszezer forintot meghaladja, a szolgáltatást nyújtó vállalkozót (a továbbiakban: vállalkozó) jótállási kötelezettség terheli. (2) Nem alkalmazhatók e rendelet szabályai, ha a javító-karbantartó szolgáltatást a szolgáltatás tárgyát képező dologra (a továbbiakban: dolog) vonatkozó szavatosság vagy jótállás alapján teljesítették. (3) A vállalkozó az e rendeletben foglaltaknál a fogyasztóra nézve kedvezőbb jótállási feltételeket vállalhat. (4) Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglaltaktól a fogyasztó hátrányára tér el. Az érvénytelen megállapodás helyébe e rendelet rendelkezései lépnek. 2. § (1) A jótállás időtartama hat hónap. (2) A jótállási határidő a szolgáltatás elvégzése után a dolognak a fogyasztó vagy megbízottja részére való átadásával, vagy – ha az üzembe helyezést a vállalkozó végzi – az üzembe helyezés napjával kezdődik. ------------- Röviden: 6 hónap jótállás jár, ha 20.000Ft-nál többet fizettél a javításért. A példádban 2 év telt el a teljesítés és a probléma közt... |
|
A hozzászólás:
 |
Abrash
2005-12-12 19:06:06
|
5
|
Az első találkozásom velük látszólag korrekt volt.
EOS5öst vittem be, a notóriusan meghibásodó programtárcsát kicserélték 15.000 pénzért. Örültem, használtam...
....2 év alatt összesen 5-10 tekercs erejéig. Azután újra elromlott.
Ismét 15-ért akarnák javitani a saját munkájukat.
Első körben állitólag gyári új alkatrészre cserlkték, nem javitották a tárcsát.
A most ajánlott megoldással 3 hónap garit ajánlottak. 3 hónap egy cserélt alkatrészre? A saját szahar melójuk után?? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|