Keresés

Részletes keresés

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-12-09 21:26:39 367
Gőzöm nincs miért.

Nikkor AF-S VR 300/2.8
124mm x 267mm
2870g

Zuiko Digital 300/2.8
127mm x 285mm
3290g

Az utóbbi fele akkora képkört vetít. Valami van benne. De ezt inkább a világ egyik legnagyobb mikroszkóp és orvosi optikai műszergyártójára hagyom.
A hozzászólás:
Alpha Lyrae Creative Commons License 2005-12-09 21:14:35 364
azért ne feled, hogy minél nagyobb egy üveg, az annál többe kerül (mert a technológia, bazi nagy frontlencséket kell tökéletesre csiszolni, drága az üveg stb...ilymódon nem tartom összevethetőnek a 2.8/400-at a 2.8/300-al)

no de valamit nem értek. most akkor a fényerő, az szenzorméret függő (is), vagy ez csak egy irányba igaz (leica mérethez csinált optikák maradnak azok, amik, 4/3-hoz csinált obi leika mérethez meg akkor miért nem használható...ez biztos valami eccerű dolog, de teljesen sötét van...mégeccerűbben: miért olyan nagy kúnszt egy 2.8 300 -as obit megcsinálni az olynak? miért jobb...ja ez a párhuzamos sugarak, meg mik.
Előzmény:
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-12-09 21:01:05 363
1. Túl drága a 300/2.8 de azért közel nincs egy képzeletbeli 600/2.8 árában. A 7000$-ról meg szálljunk le, én is meg tudom keresni a legdrágább canon vagy nikon boltot.

A geizhals (amit itt sokan használnak) a Nikkor AF-S 400/2.8-ra 9370 Euro-t hoz fel, mint Európában fellelhető legalacsonyabb ár!!! A ZD-re meg 6439 Euro-t! Ne ködösítsünk! Egy 600/2.8 simán átlépné a 25000 Euro-t.

307-es hozzászólásod:
"Mellesleg annyiért is adják, mint egy valóságos 600-ast!!!!!"

Ennek tükrében ez megmosolyogtató kijelentés, nem?

2. Az FZ20-as példa ellentmond az első állításodnak. A kompaktok tényleg arányosan könnyebbek, kisebbek, gyengébbek. Magyarázd meg, miért akkora ló a ZD 300/2.8? Az előbb is kérdeztem, ólom van benne? Esetleg nem azért, mert minden lehetségeset elkövettek benne, hogy a maximális minőséget nyújtsa?

3. "hogy valamelyik komponens fix"... na ebben nem értek egyet. A 4/3 egy rendszer, a hozzá való obikkal. Ezen az alapon az E-300 alázza a 200D-t, de még a D2X-et is egy icipicit, mert kisebbek rajta a pixelek, tehát nagyobb a felbontás. És akkor még nem is beszéltünk a lefűrészelt optikás kompaktokról!

Látogass át az "objektív"-es topicba, ahol éppen most számol be, tesz fel képet az egyik kolléga a fantasztikusan profi és kiforrott APS-C tökéletes AF-jéről. Nekem azért ehhez az eredményhez rendesen szenvednem kellene a cuccommal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!