Keresés

Részletes keresés

NJani Creative Commons License 2005-12-09 19:42:35 355

madgie,

Nem írom be, mert két eltérő gyujtávú optikáról beszélsz. Még jó, hogy más lesz a mélységélességük. De hogy érthető legyek:

 

-. Vegyünk 2 db. 300/2.8 obit.

-. Tegyük fel őket egy X méretű lapkával ellátott gépre, és egy 2X méretű  lapkával ellátott gépre.

-. Mondjuk F4 rekesz mellett,  3 méteres tárgytávolságban, készítsünk fotót egy 10x10cm tárgyről.

-. A 2X lapkás gép kisebb mélységélességű képet készít, mint az X méretű lapkás.

-. Az X lapkás gépen azért lesz nagyobb a mélységélesség, mert a 2X-hez képest krop.

 

Én ezekről a feltételekről beszéltem, és nem arról, hogy Olyn a 300mm(Leica)-el megegyező leképezés eléréséhez elég egy 150mm-s optika. Ebben az esetben ugyanis más lesz a tárgytávolság és az ebből eredő mélységélesség változás is.

  

A hozzászólás:
madgie Creative Commons License 2005-12-09 16:59:41 350

Semmi gond, csak próbálj néhány adatot beírni egy dof progiba, oszt kész.

Ugye egy 4/3-os 150(300)/2-t és egy fullframe-es 300/4,5-öt hoztam példának...

Előzmény:
NJani Creative Commons License 2005-12-09 10:25:57 345
Nem annak szántam. ;-) Csak ha már a mélységélességről csevegünk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!