|
|
|
|
 |
NJani
2005-12-09 19:42:35
|
355
|
madgie,
Nem írom be, mert két eltérő gyujtávú optikáról beszélsz. Még jó, hogy más lesz a mélységélességük. De hogy érthető legyek:
-. Vegyünk 2 db. 300/2.8 obit.
-. Tegyük fel őket egy X méretű lapkával ellátott gépre, és egy 2X méretű lapkával ellátott gépre.
-. Mondjuk F4 rekesz mellett, 3 méteres tárgytávolságban, készítsünk fotót egy 10x10cm tárgyről.
-. A 2X lapkás gép kisebb mélységélességű képet készít, mint az X méretű lapkás.
-. Az X lapkás gépen azért lesz nagyobb a mélységélesség, mert a 2X-hez képest krop.
Én ezekről a feltételekről beszéltem, és nem arról, hogy Olyn a 300mm(Leica)-el megegyező leképezés eléréséhez elég egy 150mm-s optika. Ebben az esetben ugyanis más lesz a tárgytávolság és az ebből eredő mélységélesség változás is.
|
|
A hozzászólás:
 |
madgie
2005-12-09 16:59:41
|
350
|
Semmi gond, csak próbálj néhány adatot beírni egy dof progiba, oszt kész.
Ugye egy 4/3-os 150(300)/2-t és egy fullframe-es 300/4,5-öt hoztam példának... |
|
Előzmény:
 |
NJani
2005-12-09 10:25:57
|
345
|
| Nem annak szántam. ;-) Csak ha már a mélységélességről csevegünk. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|