Keresés

Részletes keresés

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-12-09 08:56:31 344
Ez egy értelmes hozzászólás volt.
A hozzászólás:
Ahmet Creative Commons License 2005-12-09 08:38:39 343

"Szerinted mit mutatna egy 400/2.8-as valóban kiváló nikkor egy mobiltelefon érzékelője előtt? 3 piros és 2 kék foltot. Kb. ennyi."

 

Akkor egy mobil optikája jobb, mint az említett Nikkor???

Előzmény:
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-12-09 08:04:30 342
A részletdússágot semmi értelme abszolút módon vizsgálni. Sokra megyek egy objektívvel, ami Leicán 20 megapixelt kiszolgál, ha azzal kezdem, hogy több mint a felét kihajintom DX-en.
A részletdússágot vonatkoztassuk csak a képszögbe beleférő témára, ne változó méretű érzékelőkre.
Kizárt dolog, hogy egy kisfilmhez gyártott objektív képének közepe ugyanolyan minőségű, mint amit ugyanezzel az alapossággal erre a kis méretre terveztek. Szerinted mit mutatna egy 400/2.8-as valóban kiváló nikkor egy mobiltelefon érzékelője előtt? 3 piros és 2 kék foltot. Kb. ennyi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!