Keresés

Részletes keresés

NJani Creative Commons License 2005-12-09 10:25:57 345
Nem annak szántam. ;-) Csak ha már a mélységélességről csevegünk.
A hozzászólás:
madgie Creative Commons License 2005-12-09 07:14:47 340
Kösz a leckét ;)
Előzmény:
NJani Creative Commons License 2005-12-08 23:41:28 338

madgie,

 

Kis kiegészítés: a mélységélesség az rekesz, gyujtótávolság és tárgytávolság függvénye. Vagyis, ha azonos rekeszen, azonos gyujtávú optikával azonos távolságra fotózol, akkor Leica méretű képkörön kisebb lesz a mélységélesség. A kisebb képkör croppként viselkedik és ha te esetleg pont a mélységélesség határán vágod ki a részletet, akkor nagyobb lesz a mélységélesség.

 

Ha esetleg a két szenzorméreten azonos leképezési arányokat készítesz, akkor meg a tárgytávolságod változik meg.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!