|
|
|
|
 |
NJani
2005-12-09 10:25:57
|
345
|
| Nem annak szántam. ;-) Csak ha már a mélységélességről csevegünk. |
|
A hozzászólás:
 |
madgie
2005-12-09 07:14:47
|
340
|
| Kösz a leckét ;) |
|
Előzmény:
 |
NJani
2005-12-08 23:41:28
|
338
|
madgie,
Kis kiegészítés: a mélységélesség az rekesz, gyujtótávolság és tárgytávolság függvénye. Vagyis, ha azonos rekeszen, azonos gyujtávú optikával azonos távolságra fotózol, akkor Leica méretű képkörön kisebb lesz a mélységélesség. A kisebb képkör croppként viselkedik és ha te esetleg pont a mélységélesség határán vágod ki a részletet, akkor nagyobb lesz a mélységélesség.
Ha esetleg a két szenzorméreten azonos leképezési arányokat készítesz, akkor meg a tárgytávolságod változik meg.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|