|
|
|
|
 |
DIE_ROBOTER
2005-12-09 08:04:30
|
342
|
A részletdússágot semmi értelme abszolút módon vizsgálni. Sokra megyek egy objektívvel, ami Leicán 20 megapixelt kiszolgál, ha azzal kezdem, hogy több mint a felét kihajintom DX-en. A részletdússágot vonatkoztassuk csak a képszögbe beleférő témára, ne változó méretű érzékelőkre. Kizárt dolog, hogy egy kisfilmhez gyártott objektív képének közepe ugyanolyan minőségű, mint amit ugyanezzel az alapossággal erre a kis méretre terveztek. Szerinted mit mutatna egy 400/2.8-as valóban kiváló nikkor egy mobiltelefon érzékelője előtt? 3 piros és 2 kék foltot. Kb. ennyi. |
|
A hozzászólás:
 |
NJani
2005-12-08 23:34:33
|
337
|
"De biztos vagy benne, hogy DX-en is ez a helyzet? Mert én egyáltalán nem. "
Először tisztázni kellene, hogy fullframe-en hány megapixelen? Legyen mondjuk film. Szóval, ha egy optika Leica filmen részletgazdagabb képet ad egy másiknál, akkor nyilván a filmből kikroppolt részen is részletgazdagabb képet ad. A hangsúly mindenképpen azon van, hogy milyen az optika feloldóképessége és, hogy a szenzoron mekkora a pixelsűrűség, nem pedig azon, hogy a szenzornak mekkora a területe. |
|
Előzmény:
 |
DIE_ROBOTER
2005-12-08 22:27:01
|
334
|
Nincs ezen mit beszélni, a 300/2.8 túl van (volt) árazva és kész, ezt még a fan-ok is elismerik. A 7000$-ért senki nem vesz már, most eleve elengednek belőle az akció miatt vagy 1000$-t, de már 5790$-tól be lehet szerezni (nem használtan, legálisan), és talán lesz ez még kevesebb is. Szerintem a 90-250 megjelenése miatt valahol 5000-5500 között lesz 1 éven belül.
A Nikkor 400/2.8 AF-S ára alsó hangon 7500$ felett van. Az, hogy ez egy fullframe vázon nagyobb felbontást adna mint egy ZD 300/2.8, az biztos. De biztos vagy benne, hogy DX-en is ez a helyzet? Mert én egyáltalán nem. Mindkettő 600mm / 2.8 eq. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|