|
|
|
|
 |
Alpha Lyrae
2005-12-08 07:51:46
|
310
|
no. azért van valami abban amit Jani bátyó ír.
én magam részéről nem hiszem, hogy a crop miatt egy 2.8 150=2.8 300-al, akár részletgazdagság, akár bokeh tekintetében. gondold végig. ugyanabból a távolságból lefotózol egy énekesmadarat a fenti optikákkal. a 300-as 6xos nagyítást ad, a 150 ennek felét. a crop miatt a hordozón ugyanakkora a madár mindkét esetben. egy 150 eleve kevésbé mossa el a hátteret. a dupla nagyítás meg dupla nagyítás akárhonnan lesem. |
|
A hozzászólás:
 |
madgie
2005-12-08 07:35:28
|
309
|
Hm.. ha a nesönelgyiografinak megfelelt, pont neked nem fog...
Ki fog jönni az új PRO Oly váz, csak nem a kanyon "vevőbarát=nekünk meg dagad a bukszánk" stratégiáját követik. Tudod, két-háromévente bőven elég 4-500k kiadás egy hivatásosnak is vázra.
És megint ott kötünk ki, hogy csak 5 megapixel. Aki óriásplakátra dolgozik az vegyen egy Hassy-t, meg egy jó hátfalat. Mert ugye nem csatornánként 12 bit, hanem 16.
Ha meg kiállításra megy max 30x40-be, ott elég lesz az E-1 is. Canon D30-al is volt annak idején ilyen. |
|
Előzmény:
 |
hsoma
2005-12-07 23:34:13
|
305
|
| 2 éve nincs egy új PRO váz. lehet kattogni a 8Mpixszel, meg az E200, E500al, de ha nem standard körülmények között akarsz velük dolgozni, akkor felejtősek. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|