Keresés

Részletes keresés

nikone Creative Commons License 2005-12-04 10:10:44 285

még egy érdekesség az általam idézett cikkből:

laborban kb. 8 féle értéket mértek különböző súlyozással. az első kettő a netto feloldóképesség és a hasznosuló feloldó képesség. az 5D kimagaslott a többi között az első értékkel: 22,3 (Nikon D2x: 16,9, Canon 1Ds Mk II: 13,7, Canon 1D Mk II N: 13,6)
a hasznosuló feloldóképességnél (fogalmam sincs mit jelent) a négy pontig terjedő listán mindegyik gép 4,0-et kapott, kivéve a fullos 1Ds-t, amelyik csak 3,3-at.

a teszteket egyébként a három canon gépen 100-as macroval, a fujin és a nikonokon 60-as microval végezték, a nagylátószögű méréseknél nem volt objektív megjelölve.
fisherhu Creative Commons License 2005-12-03 17:37:35 274
A nem túl rég néztem egy spotmatic-ot, az szemre olyan 0.8-0.9 lenne ebben a listában... bár 5D-t nem láttam, csak úgy saccolom a. :))
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-12-03 17:35:04 273
Ebben amúgy már csak az a jó, hogy a kereső fényessége négyzetesen arányos a keresőkép átlójával.

A D200-on azért is csodálkozom, hogy így végzett, mert nagyobb keresőképe mint a D2X-é.

Szóval nem egyértelűen az optikai minőségre utal a szám. Sőt annak akinek semmilyen tapasztalata nincs ezekkel a vázakkal, annak semmire sem utal.
madgie Creative Commons License 2005-12-03 17:19:32 272
Az emberi szem nagyon is jól alkalmazkodik a sötétséghez :D
A hozzászólás:
ben_ben Creative Commons License 2005-12-03 17:14:27 271
A 20d topikban találtam, nem pont ez a szempont, de más a sorremd:

'Homo Faber válasz | megnéz | könyvjelző 2005.11.30 20:33:00 (6612)
A BME fotóslistáján írták ma:
"A decemberi CdI-ben van egy teszt az aktualis DSLR-ek keresojerol.
Leirjak a gyari adatokat, meg pentamirror, pentaprizma, stb ez most nem is erdekes a vegen van egy tablazat a sajat meresi eredmenyeikkel, ezt probalom itt roviden osszefoglalni. A zarojelben levo szam a legjobbhoz kepest mert sotetedes FE-ben, tehat a kisebb jobb.

(0) EOS 5D
(0,1) EOS 1Ds MarkII
(0,2) Dynax 7D
(0,3) Nikon D200
(0,4) Nikon D2X
(0,5) EOS 1D MkII N
(0,6) EOS 20D, Nikon D1
(1) *ist DS
(1,1) EOS 300D, Fuji S3 Pro, Olympus E500
(1,2) EOS 350D, Nikon D70s, Olympus E300, ist DL

Magyaran a draga 2,8-as objektived kb. 4,5-os fenyerot produkal egy 350D keresojeben egy 5D-hez kepest..."
Előzmény:
nikone Creative Commons License 2005-12-02 23:01:13 256

nézegetem az új Fotomagazint és érdekes diagrammot tesz közzé a felsőkategóriás dslr-ek "Randabdunklung-járól", vagyis a sarkok elsötétedéséről nagylátószögű objektívnél nyitott blende esetén:

Nikon D2Hs 0,4 blende fényveszteség
Nikon D2x 0,7
Fuji S3 Pro 1,2
Canon 1D mk II N 1,7
Canon 1Ds mk II 2,3
Canon 5D 2,9

leszűkített blendénél:

Canon 1D mk II N 0,1
Nikon D2Hs 0,2
Nikon D2x 0,3
Canon 1Ds mk II 0,7
Canon 5D 0,7

hajrá canon!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!