|
|
 |
nikone
2005-12-04 10:10:44
|
285
|
még egy érdekesség az általam idézett cikkből:
laborban kb. 8 féle értéket mértek különböző súlyozással. az első kettő a netto feloldóképesség és a hasznosuló feloldó képesség. az 5D kimagaslott a többi között az első értékkel: 22,3 (Nikon D2x: 16,9, Canon 1Ds Mk II: 13,7, Canon 1D Mk II N: 13,6) a hasznosuló feloldóképességnél (fogalmam sincs mit jelent) a négy pontig terjedő listán mindegyik gép 4,0-et kapott, kivéve a fullos 1Ds-t, amelyik csak 3,3-at.
a teszteket egyébként a három canon gépen 100-as macroval, a fujin és a nikonokon 60-as microval végezték, a nagylátószögű méréseknél nem volt objektív megjelölve.
|
|
 |
fisherhu
2005-12-03 17:37:35
|
274
|
| A nem túl rég néztem egy spotmatic-ot, az szemre olyan 0.8-0.9 lenne ebben a listában... bár 5D-t nem láttam, csak úgy saccolom a. :)) |
|
 |
DIE_ROBOTER
2005-12-03 17:35:04
|
273
|
Ebben amúgy már csak az a jó, hogy a kereső fényessége négyzetesen arányos a keresőkép átlójával.
A D200-on azért is csodálkozom, hogy így végzett, mert nagyobb keresőképe mint a D2X-é.
Szóval nem egyértelűen az optikai minőségre utal a szám. Sőt annak akinek semmilyen tapasztalata nincs ezekkel a vázakkal, annak semmire sem utal. |
|
 |
madgie
2005-12-03 17:19:32
|
272
|
| Az emberi szem nagyon is jól alkalmazkodik a sötétséghez :D |
|
A hozzászólás:
 |
ben_ben
2005-12-03 17:14:27
|
271
|
A 20d topikban találtam, nem pont ez a szempont, de más a sorremd:
'Homo Faber válasz | megnéz | könyvjelző 2005.11.30 20:33:00 (6612) A BME fotóslistáján írták ma: "A decemberi CdI-ben van egy teszt az aktualis DSLR-ek keresojerol. Leirjak a gyari adatokat, meg pentamirror, pentaprizma, stb ez most nem is erdekes a vegen van egy tablazat a sajat meresi eredmenyeikkel, ezt probalom itt roviden osszefoglalni. A zarojelben levo szam a legjobbhoz kepest mert sotetedes FE-ben, tehat a kisebb jobb.
(0) EOS 5D (0,1) EOS 1Ds MarkII (0,2) Dynax 7D (0,3) Nikon D200 (0,4) Nikon D2X (0,5) EOS 1D MkII N (0,6) EOS 20D, Nikon D1 (1) *ist DS (1,1) EOS 300D, Fuji S3 Pro, Olympus E500 (1,2) EOS 350D, Nikon D70s, Olympus E300, ist DL
Magyaran a draga 2,8-as objektived kb. 4,5-os fenyerot produkal egy 350D keresojeben egy 5D-hez kepest..." |
|
Előzmény:
 |
nikone
2005-12-02 23:01:13
|
256
|
nézegetem az új Fotomagazint és érdekes diagrammot tesz közzé a felsőkategóriás dslr-ek "Randabdunklung-járól", vagyis a sarkok elsötétedéséről nagylátószögű objektívnél nyitott blende esetén:
Nikon D2Hs 0,4 blende fényveszteség Nikon D2x 0,7 Fuji S3 Pro 1,2 Canon 1D mk II N 1,7 Canon 1Ds mk II 2,3 Canon 5D 2,9
leszűkített blendénél:
Canon 1D mk II N 0,1 Nikon D2Hs 0,2 Nikon D2x 0,3 Canon 1Ds mk II 0,7 Canon 5D 0,7
hajrá canon! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|