Keresés

Részletes keresés

ben_ben Creative Commons License 2005-12-03 17:14:27 271
A 20d topikban találtam, nem pont ez a szempont, de más a sorremd:

'Homo Faber válasz | megnéz | könyvjelző 2005.11.30 20:33:00 (6612)
A BME fotóslistáján írták ma:
"A decemberi CdI-ben van egy teszt az aktualis DSLR-ek keresojerol.
Leirjak a gyari adatokat, meg pentamirror, pentaprizma, stb ez most nem is erdekes a vegen van egy tablazat a sajat meresi eredmenyeikkel, ezt probalom itt roviden osszefoglalni. A zarojelben levo szam a legjobbhoz kepest mert sotetedes FE-ben, tehat a kisebb jobb.

(0) EOS 5D
(0,1) EOS 1Ds MarkII
(0,2) Dynax 7D
(0,3) Nikon D200
(0,4) Nikon D2X
(0,5) EOS 1D MkII N
(0,6) EOS 20D, Nikon D1
(1) *ist DS
(1,1) EOS 300D, Fuji S3 Pro, Olympus E500
(1,2) EOS 350D, Nikon D70s, Olympus E300, ist DL

Magyaran a draga 2,8-as objektived kb. 4,5-os fenyerot produkal egy 350D keresojeben egy 5D-hez kepest..."
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-12-03 10:43:33 262
Azért lenne pár kérdesem arról, hogy ezt milyen körülmények között mérték.

Ugyanis az un. "compensation unit", azaz a peremsötétedést korrigáló egység még a RAW file létrehozása előtt van! Tehát semmilyen módon nem tudják megmérni, hogy ezek a számok az érzékelő felépítésének vagy a szoftvernek köszönhetőek.

Persze a durva eltérések egyértelműek, de a kisebbekből én semmilyen következtetést nem vonnék le.

Az, hogy ezeket milyen objektívvel mérték, egy újabb kérdés.
mutty.hu Creative Commons License 2005-12-03 08:49:52 260

Ez is csak egy szám.

 

Majd ha nem Gizikét hasonlítasz gőzekével (fullfreame-et croppolttal) akkor majd megpróbálhatsz objektíven gondolkodni.

 

Addig ez csak pár betű.

 

DE.. Hogy én is meghasonlott Canonos lehessek egy kicsit.

 

Ez a D200 elég jó cucc lett. Támogatja a régi nikkorokat, és 10MP, 1,6 helyett 1,5-ös szorzó, olcsóbb mint az 5D, és nem nagyságrendileg drágább mint a 20D.

 

Szóval most jött el az a pont, hogy nemcsak azért vesznek az emebrek Canont, mert technikailag lóhosszal előbbre van. Végre lehet valóban választani.

 

Amúgy egy gagyi D50-el és 50/1,8-as Nikkorral is lehet ezerszer jobb képet csinálni mint egy 1DmkII-vel, míg egy szutyok 300D + 50/1,8 Pancolarral is porig lehet alázni egy D2X-et.

 

Vannak ilyen örök viták. Anno azon ment, hogy DN vagy NC, esetleg VC. Meg hogy TN vagy KM, esetleg CLi. És ez csak 5-10 éve volt... Ráadásul "győztes" nélkül végük lett. A Canon Nikon vitát sem lehet eldönteni, csak reméljük ezek nem érnek véget oylan hamar mint a DOS-os shellprogramok és a lemezújságok.

A hozzászólás:
nikone Creative Commons License 2005-12-02 23:01:13 256

nézegetem az új Fotomagazint és érdekes diagrammot tesz közzé a felsőkategóriás dslr-ek "Randabdunklung-járól", vagyis a sarkok elsötétedéséről nagylátószögű objektívnél nyitott blende esetén:

Nikon D2Hs 0,4 blende fényveszteség
Nikon D2x 0,7
Fuji S3 Pro 1,2
Canon 1D mk II N 1,7
Canon 1Ds mk II 2,3
Canon 5D 2,9

leszűkített blendénél:

Canon 1D mk II N 0,1
Nikon D2Hs 0,2
Nikon D2x 0,3
Canon 1Ds mk II 0,7
Canon 5D 0,7

hajrá canon!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!