|
|
 |
ben_ben
2005-12-03 17:14:27
|
271
|
A 20d topikban találtam, nem pont ez a szempont, de más a sorremd:
'Homo Faber válasz | megnéz | könyvjelző 2005.11.30 20:33:00 (6612) A BME fotóslistáján írták ma: "A decemberi CdI-ben van egy teszt az aktualis DSLR-ek keresojerol. Leirjak a gyari adatokat, meg pentamirror, pentaprizma, stb ez most nem is erdekes a vegen van egy tablazat a sajat meresi eredmenyeikkel, ezt probalom itt roviden osszefoglalni. A zarojelben levo szam a legjobbhoz kepest mert sotetedes FE-ben, tehat a kisebb jobb.
(0) EOS 5D (0,1) EOS 1Ds MarkII (0,2) Dynax 7D (0,3) Nikon D200 (0,4) Nikon D2X (0,5) EOS 1D MkII N (0,6) EOS 20D, Nikon D1 (1) *ist DS (1,1) EOS 300D, Fuji S3 Pro, Olympus E500 (1,2) EOS 350D, Nikon D70s, Olympus E300, ist DL
Magyaran a draga 2,8-as objektived kb. 4,5-os fenyerot produkal egy 350D keresojeben egy 5D-hez kepest..." |
|
 |
DIE_ROBOTER
2005-12-03 10:43:33
|
262
|
Azért lenne pár kérdesem arról, hogy ezt milyen körülmények között mérték.
Ugyanis az un. "compensation unit", azaz a peremsötétedést korrigáló egység még a RAW file létrehozása előtt van! Tehát semmilyen módon nem tudják megmérni, hogy ezek a számok az érzékelő felépítésének vagy a szoftvernek köszönhetőek.
Persze a durva eltérések egyértelműek, de a kisebbekből én semmilyen következtetést nem vonnék le.
Az, hogy ezeket milyen objektívvel mérték, egy újabb kérdés.
|
|
 |
mutty.hu
2005-12-03 08:49:52
|
260
|
Ez is csak egy szám.
Majd ha nem Gizikét hasonlítasz gőzekével (fullfreame-et croppolttal) akkor majd megpróbálhatsz objektíven gondolkodni.
Addig ez csak pár betű.
DE.. Hogy én is meghasonlott Canonos lehessek egy kicsit.
Ez a D200 elég jó cucc lett. Támogatja a régi nikkorokat, és 10MP, 1,6 helyett 1,5-ös szorzó, olcsóbb mint az 5D, és nem nagyságrendileg drágább mint a 20D.
Szóval most jött el az a pont, hogy nemcsak azért vesznek az emebrek Canont, mert technikailag lóhosszal előbbre van. Végre lehet valóban választani.
Amúgy egy gagyi D50-el és 50/1,8-as Nikkorral is lehet ezerszer jobb képet csinálni mint egy 1DmkII-vel, míg egy szutyok 300D + 50/1,8 Pancolarral is porig lehet alázni egy D2X-et.
Vannak ilyen örök viták. Anno azon ment, hogy DN vagy NC, esetleg VC. Meg hogy TN vagy KM, esetleg CLi. És ez csak 5-10 éve volt... Ráadásul "győztes" nélkül végük lett. A Canon Nikon vitát sem lehet eldönteni, csak reméljük ezek nem érnek véget oylan hamar mint a DOS-os shellprogramok és a lemezújságok. |
|
A hozzászólás:
 |
nikone
2005-12-02 23:01:13
|
256
|
nézegetem az új Fotomagazint és érdekes diagrammot tesz közzé a felsőkategóriás dslr-ek "Randabdunklung-járól", vagyis a sarkok elsötétedéséről nagylátószögű objektívnél nyitott blende esetén:
Nikon D2Hs 0,4 blende fényveszteség Nikon D2x 0,7 Fuji S3 Pro 1,2 Canon 1D mk II N 1,7 Canon 1Ds mk II 2,3 Canon 5D 2,9
leszűkített blendénél:
Canon 1D mk II N 0,1 Nikon D2Hs 0,2 Nikon D2x 0,3 Canon 1Ds mk II 0,7 Canon 5D 0,7
hajrá canon! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|