Keresés

Részletes keresés

Torrente Creative Commons License 2006-01-18 09:45:37 118

bhubert: beköltöztetek már? Mert néha elkanyarodok a ti házatok felé, és úgy láttam, még csak egy lakás lakott - az a tiéd?

 

Hogy álltok egyébként, minden kész? Nálunk k*rvára húz az erkélyajtó, több heti könyörgés után ma eljött a hosszú hajú asztalos, persze semmit sem csinált, csak azt mondta, pénteken visszajön, mert a szigetelés hosszabb meló, mint gondolta, naná, ha fél perc lenne, én is meg tudtam volna csinálni, szóval mindegy is, csak említette, hogy az új házban valami ajtóparák vannak, csak kiváncsi lettem volna, milyen természetűek... Egyéb hiányosságok vannak, vagy megúsztátok ennyivel?

 

Ha valóban csak egy lakásban van lakó, akkor még biztos nem érzékelhető, de nálunk komoly probléma az áthallás - gyakorlatilag minden tüsszentést hallunk a szomszédból, aminek az oka az, hogy nem a szabványnak megfelelő falazat lett felépítve, hanem valami olcsó téglából készült... :(

 

Na és milyen ott lakni?

 

T

Torrente Creative Commons License 2005-12-05 17:54:42 108

Bocs, hogy még mindig ezen lovagolok, de egyrészt jól esik kiírni magamból a rossz érzéseket, másrészt Te talán még okulhatsz: nálunk (IS) a használatbavételi engedély jelentette azt a fordulópontot, ahonnan megváltozott a mesterek (illetve hát az építtető) hozzáállása! Az engedély időben megvolt, benne szépen az önkormányzat által felsorolva a még pótlásra vagy javításra váró tételek, mint pl. teljes mértékben hiányzó ajtók, kerti vízelvezetés, ez-az-amaz... Nyugodj meg, bőven letelt már minden határidő, és számtalan dolog a mai napig sem lett kijavítva.

 

Szerződés szerint nálatok terheli kötbér vagy ilyesmi az építtetőt a használatbavételi engedély kiadása után? Ugye nem? És titeket? Ugye igen?

 

Mert mi is úgy gondoltuk, hogy majd fizetünk, ha minden meglesz. Igen, de az eladó meg úgy gondolta, hogy fizessünk, majd aztán minden meglesz, viszont amíg nem fizetünk, nincs beköltözés. Sajnos nekünk kellett engednünk :(

 

Na mindegy, abbahagyom, csak légy óvatos!

T

A hozzászólás:
bhubert Creative Commons License 2005-11-29 11:01:24 102

Hát nálunk ezt nehezen fogják eljátszani :)

 

 

A hátralévő 14 milliónk fizetési határideje ugyanis a jogerős használatbavételi engedély megszerzésétől számított 60 nap.

 

Tehát amíg nincs kész minden, addig tudjuk húzni a kifizetést :) De remélem, hogy minden rendben fog menni, az mindenkinek jobb lenne.

Előzmény:
Torrente Creative Commons License 2005-11-29 09:53:42 100

Jah, eleinte nálunk is flottul ment minden. Jöttek, hívtak, csinálták, mint a kisanygal. A gondok akkor kezdődtek, amikor már mindent kifizettünk. Utána valahogy már nem akarózott senkinek sem visszajönni javítgatni... De azért remélem, nálatok tényleg rendben lesz minden!

T

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!