|
|
|
|
 |
ejropalepke
2005-11-24 18:56:54
|
194
|
A francia Roger Garaudy, az iszlám hitre tért egykori kommunista képviselő mondta: "Istennek hála előbb találkoztam az iszlámmal, mint a muszlimokkal."
Valaha marxista volt az illető úr, biztos, hogy ugyanarra gondolsz?
Így múlik el a világ s vele egyesek dicsősége. |
|
 |
Ghanima
2005-11-24 15:16:16
|
192
|
"Az iszlám szerint senki hitében nem szabad kételkedni." Valóban, kivételt képeznek a több istenhívők, ugye? Vagy az animisták. Őket gond nélkül le lehet gyilkolászni.
Az iszlám szerint. És hogy ne mutogass másra: a keresztény egyházak szerint is, de legalább is meg kell őket téríteni. A módszerek aztán, no az más kérdés.
A lényeg: miért tesz különbséget az iszlám hit és hit között??
Történetileg, gondolom, azért, mert a nyavalyás beduin meg egyéb vándorló törzsek nem akartak hipp-hopp, Mohamed követői lenni. A helyzet aztán meg csak fokozódott... |
|
 |
lcoder
2005-11-24 13:39:20
|
190
|
| Bármilyen közösség - legyen az vallási, etnikai vagy bármilyen más alapon szervezett - megítélése a csoport tagjainak, különösen a vezetõinek a viselkedésén múlik. Azaz ha az iszlám egyik nagy egyénisége ilyesmiket csinál az bizony visszahat az egész közösség - és ezen keresztül persze a vallás - megítélésére is. Ráadásul amikor egy rakás ártatlan ember meggyilkolása alkalmából az iszlám világ jelentõs részében örömünnepeket tartottak az sem kimondottan tett jót a dolog megítélésének... |
|
A hozzászólás:
 |
wainnalahulahafizun
2005-11-24 13:08:30
|
188
|
| Az iszlám szerint senki hitében nem szabad kételkedni. Tehát nem mondhatjuk, hogy pl. Khomeini hite ilyen vagy olyan. Az viszont kijelenthető, hogy felelőtlen cselekedete rossz fényt vet az egész hitre. Ám ez az eset is jó példa arra, hogy ha egy vallás akarunk értékelni, ne az egyének tetteiből induljunk ki. A francia Roger Garaudy, az iszlám hitre tért egykori kommunista képviselő mondta: "Istennek hála előbb találkoztam az iszlámmal, mint a muszlimokkal." |
|
Előzmény:
 |
lcoder
2005-11-23 14:36:38
|
182
|
| Igen, rá gondoltam. Na most vagy Khomeini ajatollah nem az a kimondottan jó iszlámhívõ, vagy valami mégsem stimmel ezzel a békességgel... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|