|
|
|
|
 |
wainnalahulahafizun
2005-11-24 13:08:30
|
188
|
| Az iszlám szerint senki hitében nem szabad kételkedni. Tehát nem mondhatjuk, hogy pl. Khomeini hite ilyen vagy olyan. Az viszont kijelenthető, hogy felelőtlen cselekedete rossz fényt vet az egész hitre. Ám ez az eset is jó példa arra, hogy ha egy vallás akarunk értékelni, ne az egyének tetteiből induljunk ki. A francia Roger Garaudy, az iszlám hitre tért egykori kommunista képviselő mondta: "Istennek hála előbb találkoztam az iszlámmal, mint a muszlimokkal." |
|
A hozzászólás:
 |
lcoder
2005-11-23 14:36:38
|
182
|
| Igen, rá gondoltam. Na most vagy Khomeini ajatollah nem az a kimondottan jó iszlámhívõ, vagy valami mégsem stimmel ezzel a békességgel... |
|
Előzmény:
 |
wainnalahulahafizun
2005-11-23 10:53:31
|
179
|
| Nyilvan nem arab koltore, hanem az indiai muszlim szarmazasu Salman Rushdie-ra gondolsz, akit egykor Khomeini ajatollah, a siitak akkori egyik vezetoje mondott hitehagyonak, s igyekezett uldozni. Ugy tunik, hogy Khomeini azota mar meghalt, Rushdie vigan el New Yorkban, nem reg meg Budapestre is ellatogatott, tehat nem bujkal. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|