|
|
|
|
 |
machinator
2005-11-23 13:59:40
|
180
|
Viszont a keresztény kultúrájú európaiak nem törekednek arra, hogy az iszlám világot áttérítsék vagy lakosait kiszorítsák, kiirtsák.
Keresztesháborúk?Misszionárisok? |
|
 |
PuPu
2005-11-23 10:42:12
|
177
|
Szvsz ez a és a gazdasági elmaradottság miatt van, - az iskolázatlan, szegény tömegeket igen könnyű fanatizálni, - lásd még a "vallás a nép ópiuma" című tételt...
Nem elég egy összetevőhöz nyúlni, - rengeteg különféle dologgal kellene felvenni a harcot, - de talán az Európában élőkkel könnyebb lesz, - feltéve, ha lesz munka, iskola, és vonzó célok...
:O))) |
|
A hozzászólás:
 |
kilenctizenegy
2005-11-23 07:56:52
|
176
|
Így igaz, de a katolicizmusról senki sem állította, hogy türelmes lenne az eretnekekkel és más istenkáromlókkal. Ma sem az.
Viszont a keresztény kultúrájú európaiak nem törekednek arra, hogy az iszlám világot áttérítsék vagy lakosait kiszorítsák, kiirtsák. |
|
Előzmény:
 |
PuPu
2005-11-23 07:50:56
|
175
|
A katolikus pápák meg eretnekeket égettek.
Ehhez sincs sok köze a vallásnak...
:O))) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|