|
|
|
|
 |
kilenctizenegy
2005-11-23 07:56:52
|
176
|
Így igaz, de a katolicizmusról senki sem állította, hogy türelmes lenne az eretnekekkel és más istenkáromlókkal. Ma sem az.
Viszont a keresztény kultúrájú európaiak nem törekednek arra, hogy az iszlám világot áttérítsék vagy lakosait kiszorítsák, kiirtsák. |
|
A hozzászólás:
 |
PuPu
2005-11-23 07:50:56
|
175
|
A katolikus pápák meg eretnekeket égettek.
Ehhez sincs sok köze a vallásnak...
:O))) |
|
Előzmény:
 |
lcoder
2005-11-23 06:58:29
|
174
|
Nyilván békés lehet az a vallás, amely arra tanít, hogy legnagyobb ellenséged, még az istenkáromlót is védd és juttasd biztonságos helyre.
Ehhez képest volt valami arab költõ (nem ugrik be a neve) aki talán még ma is bujkál mert istenkárolmlónak ítélt versei miatt vérdíjat tûztek ki rá e békés vallás vezetõi. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|