|
|
|
|
 |
locsemege
2005-11-04 15:02:58
|
37
|
Időközben én is rájöttem, el is szégyelltem magam alaposan. Remélem, ez még nem az időskori szenilitás jeleként tudható be nálam. :(
|
|
A hozzászólás:
 |
NevemTeve
2005-11-04 11:48:33
|
36
|
Az a kérdésem, hogy a subprocesszen belüli echo által az stdout-ra küldött adatot az echo-t követő read miért nem olvassa fel?
Mert nincs köztük pipeline. |
|
Előzmény:
 |
locsemege
2005-11-04 11:41:54
|
34
|
Az a kérdésem, hogy a subprocesszen belüli echo által az stdout-ra küldött adatot az echo-t követő read miért nem olvassa fel? Bár igaz, ebben az esetben ez sem működne:
while read a; do echo "xx$axx"; done </etc/fstab
hiszen az echo elrontaná a következő alkalommal futó read számára az adatot. Azért egy kis homálytizedelést tarthatnál erről. Persze jó, hogy így működik, csak nem teljesen világos, hogy miért.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|