|
|
|
|
 |
Törölt nick
2005-10-21 11:49:13
|
462
|
| A diófa levelében található anyagok a fa alatti növényzetre hatnak károsan, a sünire nem. Pl. finom teát is lehet fözni belöle. ;-) |
|
 |
Thor
2005-10-21 10:57:59
|
460
|
| Arra vigyázz, hogy nincs bennük beépített fék, tehát sose néznek úgy ki, mint aki jóllakott, és nem hagyják abba, amíg kaját kapnak. Így aztán az apró sünöket akár napok alatt is simán halálra lehet etetni. benőbéka tud dozírozást, mert kikupálódott belőle, amikor az övé volt kicsi, gondolom, mindjárt segít neked. |
|
A hozzászólás:
 |
ximot
2005-10-21 10:44:36
|
459
|
Bolfo-port nem lehet kapni sehol??? Mindenhol hegyekben áll a bolhairtó, de ilyen nincs. Egyébként szerintem nem bolhás, ma mikor kint volt, átnéztem a rongyokat az odúban és elég tisztának látszottak. Biztos nem örült, hogy fedúltam, de mikor visszament bele, egyből elkezdett rendezkedni. Legalább van elfoglaltsága. Az etetésről azért lenne néhány kérdésem: Mekkora mennyiség a normális egy 185 grammos sünnek? Nem akarom túletetni, de azt sem akarom, hogy éhezzen. Ha lenne egy irányadó adat grammban, akkor azt már alapul tudnám venni. Most mindent elpusztít, amit eléteszek. Száraz macskakajára gerjed, vígan ropogtatja. A főtt-sült krumpli is bejött neki, meg a ropogós szalonnabőrkét is tizedelte. A csigákat egyszerűen kikotorta és nem kellett eki, pedíg abban bíztam, hogy ez bejön, a ház falán százszámra tanyáznak, csak le kell őket szedni. Fogtam neki élő tücsköt is, amit azóta nem hallottam ciripelni :))). Ugye az avart nem rágja? Azért kérdezem, mert diófa alól való, ami elég illatos, de tudtommal tartalmaz káros anyagokat is. De talán az ösztönei megsúgják neki, hogy mi a jó. Teszek fel egy képet a territóriumáról, amit kinyitva 20 négyzetméternyire lehet növelni (mínusz a kocsi kerekei). Új vizestál és kajás is kell neki mert ezt feldönti. Ma láttam egy jót, de igen húzós ára volt, lehet, hogy a mostaniakba rakok 1-1 nagyobb követ és úgy jó lesz. Ma reggel megfigyeltem, ahogyan iszik és eszik. Nagyokat puffog közben, néha meg megrázza magát... Nagyon jó fej!
  |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|