|
|
 |
Törölt nick
2005-10-20 19:41:09
|
452
|
| Nem fogod a vakarózásból észrevenni, csak akkor ha a saját szemeddel látod. A mieinken volt néhány, de ez természetes. |
|
 |
Thor
2005-10-20 19:40:07
|
451
|
| Én ezt a picit a 427-ben csak 5 percre tettem le a nappali közepére, és már szemmel láthatóan ugráltak a bolhák a padlólapon. Amúgy valóban, ha egy bármilyen sünt megfogsz, jóval nagyobb az esély bolhásra, mint bolhátlanra. Ők nem tudnak bolhászkodni a tüskéik között, csak tűrni. |
|
A hozzászólás:
 |
ximot
2005-10-20 19:01:30
|
450
|
| Megpróbálom majd ezt a Bolfo port, mivel a sprayzésnél nem sok került Sünére, csak a hátát fújtam le 1 nyomással. Hogyan tudok megbizonyosodni arról, hogy bolhás-e egyáltalán? Meg még nem fogtam, mert nem találtam olyan kesztyűt, amit biztonságosnak ítélnék. Majd holnap a xxxmaxxban. A ki-beállás megoldott, mivel mindentelpakoltam a földről, így a saját territóriumán kívül nem tud elbújni sehová. Reggel majd megnézem a kocsi alatt, visszateszem a "kerítés" mögé és úgy állok ki. Éjszakára nyitva hagyom a karámot, hadd kotoncoljon kedvére. Most, mikor benyitottam, éppen kint volt, de felkapcsoltam a lámpát, erre visszament az odúba. Tettem be neki egy puha pamutharisnyát, meg egy puha törölkozőt is. A hőmérséklet jelenleg 14 fok, ami éjjel valószínűleg le fog csökkenni 9-10 fok környékére, mivel a fűtés 22 órától reggel 6ig csak alapjáraton megy. Az odúban azonban kellemes meleg lehet, ezt abból gondolom, hogy mikor napközben a költözés és bolhászás idejére kihúztam a harisnyával, az nagyon jó meleg volt (azon feküdt). Egyébként le is szigeteltem az egész dobozt Austrothermmel, alul-felül-oldalt-mindenhol. Tettem rá egy rakat rongyot is, ahol meg a garázs falával érintkezik, oda 3 réteg Austrotherm tábla került. A kifutót is hasonló módon szigeteltem alulról, arra kartonlapot és egy deszkából készült kis dobogót tettem, azon van az avar, meg a két cserépalátét a vízzel és a kajával. Az egész kartonlapokkal van körbevéve, ami ugyan nem túl stabil, inkább a territórium határait hivatott jelölni. Végül is csak a kocsival kell megosztania azt a 20 négyzetmétert. Arra gondoltam, hogy hazazérkezés után rögtön be is állok majd, mert a motor melege legalább 1 órán át emeli a hőmérsékletet. Infralámpán még gondolkozom, esetle a kemény fagyok beálltával kerül bevetésre, szigorú felügyelet mellett, nehogy úgy járjunk,mint "Majac". Hogyan tudom hozzászoktatni őkelmét, hogy lámpafelkapcsolásra ne rohanjon vissza az odúba (azért látni is szeretném néha )...? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|