Szia :) Sajnos nincs túl sok időm, úgyhogy csak azt tudom javasolni, hogy olvass el mindent, amit itt a fórumon írtunk a sünök tartásáról. A zöldmagazinon (www.zoldmagazin.com) is van egy jó leírás a sünök tartásáról, etetéséről. Tavaly szeptemberben került hozzám egy 10 napos süni, akit tavasszal elengedtünk - szép, egészséges sünné fejlődött, úgyhogy szerintem érdemes lenne az általam írtakat különös figyelemmel elolvasni. Nem nagyképűsködni akarok ám :))) , de felesleges a saját, de legfőképpen az állat kárára megtanulni valamit, amikor már van, aki megtapasztalta ugyanazt a helyzetet, és tud tanácsot adni. Pár doldog, ami eszembe jutot, és fontos lehet: - a sünök nem feltétlenül bolhásak, Majac bundájában 1 egész darab volt; - egészen fiatal állatra nem lehet akármit ráfújni (ld. Thor beírását); - Majac teljesen odavolt a száraz ropogós macskakajáért; - az infrázással nagyon óvatosan!!! Szükség van rá, nehogy megfázzon a picur, de én ezzel okoztam komoly bajt a süninek - szabályosan hámlott a hasa, kirepedt a bőre (kiszáradt), vérzett, és hetekig fertőtlenítőszeres löttyel pacsmagoltam naponta xszer, mire megjavult...; - a te Sünéd kb. egy hónapos lehet - Majac valszeg szept. 03-án született, és október elején voltam vele a fentiek miatt állatorvosnál, akkor volt 20 dekás; - ilyen pici korában ő cumizott még, kismacskáknak való tejpótlószert kapott szemcseppentőből, később adagoltam neki mindenféle egyebeket, joghurtot, puha gyümölcsöket, konzerv és száraz macskakaját, lisztkukacot, bár ezt utálta :), tojást, másra nem emlékszem :); - lakásban tartottuk, nem volt vele több gond, mint egy tengerimalaccal :) nem volt büdös, vagy agresszív, csak 6 hónapos korában kezdett elege lenni a bezártságból; - egy darabig vizet sem volt hajlandó inni, elég volt neki a "macskatej";
- tehéntejet ne adj neki, a sünök nem tudják megemészteni a benne lévő laktózt, és hasmenést okozhat - kecsketejet ajánlottak itt is többen.
Na, hirtelen ennyi, időnként benézek majd, hátha lesznek képek is Sünéről. És ha tudok, szívesen segítek :)
Az állatfelszerelés boltot felétek nem ismerem, de (tisztelet a kevés kivételnek) megvan a véleményem róluk. Talán elég annyi, hogy mifelénk az állatorvos sem tudott hozzászólni a sünneveléssel kapcsolatos kérdéseimhez, mindent innen a netről szedtem le... Az itteni állatkereskedésben bármit eladnak, úgy tesznek, mintha értenének hozzá, hülyébbnél hülyébb tanácsokat adnak még a közönséges háziállatokkal (tengerimalac, hal, teknős) kapcsolatban is, hát még mit szóltak a sünhöz... Mióta kiműveltem magam az engem érdeklő állatokkal kapcsolatban (igazi szekértők könyveiből, tanácsaival), nem kérdezek tőlük semmit, sőt, nem is vásárolok ott. Kereskedők, igen minimális tudással az állatokról, akikkel foglalkoznak...
|