Keresés

Részletes keresés

Thor Creative Commons License 2005-10-20 15:42:31 446

Asszem már állati unalmas lehetek a Bolfo-porral, de elmondom mégegyszer: Bolfo-por :)

Ez az egyetlen szer, amit egészen kicsi állatokra elég biztonságosnak tart az állatorvosunk, akiben megbízom. Állatorvosnál, állatpatikában és néha hipermarketekben is lehet kapni. Be kell szórni vele a kis állatot. Nem felszívódó, hanem helyileg hat, ezért a) nem mérgezi meg azt, akire szórod, b) előfordulhat, hogy egyszer nem elég szórni, hanem két hét múlva meg kell ismételni, hogy az azóta kikelt bolhák is kapjanak belőle (csak a kifejlett bolhára hat, a petékre nem).

benőbéka Creative Commons License 2005-10-20 13:34:34 442
Ja, még egy - az általam eddig meglátogatott állatkereskedések nagy részében nem szakember, hanem alkalmazott dolgozik, aki csak minimális szinten "ért" ahhoz, amit csinál...
benőbéka Creative Commons License 2005-10-20 13:30:51 441

Szia :)
Sajnos nincs túl sok időm, úgyhogy csak azt tudom javasolni, hogy olvass el mindent, amit itt a fórumon írtunk a sünök tartásáról. A zöldmagazinon (www.zoldmagazin.com) is van egy jó leírás a sünök tartásáról, etetéséről.
Tavaly szeptemberben került hozzám egy 10 napos süni, akit tavasszal elengedtünk - szép, egészséges sünné fejlődött, úgyhogy szerintem érdemes lenne az általam írtakat különös figyelemmel elolvasni. Nem nagyképűsködni akarok ám :))) , de felesleges a saját, de legfőképpen az állat kárára megtanulni valamit, amikor már van, aki megtapasztalta ugyanazt a helyzetet, és tud tanácsot adni.
Pár doldog, ami eszembe jutot, és fontos lehet:
- a sünök nem feltétlenül bolhásak, Majac bundájában 1 egész darab volt;
- egészen fiatal állatra nem lehet akármit ráfújni (ld. Thor beírását);
- Majac teljesen odavolt a száraz ropogós macskakajáért;
- az infrázással nagyon óvatosan!!! Szükség van rá, nehogy megfázzon a picur, de én ezzel okoztam komoly bajt a süninek - szabályosan hámlott a hasa, kirepedt a bőre (kiszáradt), vérzett, és hetekig fertőtlenítőszeres löttyel pacsmagoltam naponta xszer, mire megjavult...;
- a te Sünéd kb. egy hónapos lehet - Majac valszeg szept. 03-án született, és október elején voltam vele a fentiek miatt állatorvosnál, akkor volt 20 dekás;
- ilyen pici korában ő cumizott még, kismacskáknak való tejpótlószert kapott szemcseppentőből, később adagoltam neki mindenféle egyebeket, joghurtot, puha gyümölcsöket, konzerv és száraz macskakaját, lisztkukacot, bár ezt utálta :), tojást, másra nem emlékszem :);
- lakásban tartottuk, nem volt vele több gond, mint egy tengerimalaccal :) nem volt büdös, vagy agresszív, csak 6 hónapos korában kezdett elege lenni  a bezártságból;
- egy darabig vizet sem volt hajlandó inni, elég volt neki a "macskatej";

- tehéntejet ne adj neki, a sünök nem tudják megemészteni  a benne lévő laktózt, és hasmenést okozhat - kecsketejet ajánlottak itt is többen.


Na, hirtelen ennyi, időnként benézek majd, hátha lesznek képek is Sünéről. És ha tudok, szívesen segítek :)

 

Az állatfelszerelés boltot felétek nem ismerem, de (tisztelet a kevés kivételnek) megvan a véleményem róluk. Talán elég annyi, hogy mifelénk az állatorvos sem tudott hozzászólni a sünneveléssel kapcsolatos kérdéseimhez, mindent innen a netről szedtem le... Az itteni állatkereskedésben bármit eladnak, úgy tesznek, mintha értenének hozzá, hülyébbnél hülyébb tanácsokat adnak még a közönséges háziállatokkal (tengerimalac, hal, teknős) kapcsolatban is, hát még mit szóltak a sünhöz... Mióta kiműveltem magam az engem érdeklő állatokkal kapcsolatban (igazi szekértők könyveiből, tanácsaival), nem kérdezek tőlük semmit, sőt, nem is vásárolok ott. Kereskedők, igen minimális tudással az állatokról, akikkel foglalkoznak...

A hozzászólás:
ximot Creative Commons License 2005-10-20 13:01:30 440
Gondolod, hogy akkor az állatfelszerelés-boltban (ahol elvileg szakember dolgozik) a sok közül ezt ajánlották volna? Mondtam, hogy sünre lesz, erre ezt adták, nem a drágább fajtát.
Előzmény:
Thor Creative Commons License 2005-10-20 12:44:28 439
A matskák topicban valakinek pont ettől a szertől múlt ki a 7hetes kismacskája.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!