|
|
|
|
 |
partics
2005-10-19 17:10:27
|
434
|
Szerintem most kell eldönteni, hogy kiteszed-e (elég nagy már), vagy bent marad télire. Később kitenni nem tűnik jó ötletnek, amikor már kint nagyon hidegek vannak. Akkor már nem lesz ideje vackot készítenie magának valahol. Konzerv macskakaja a jó. Úgy vettem észre, hogy a száraz ropogós dolgokat nem nagyon szeretik. De lehet az ételmaradékból is adni, csak ne legyen túl fűszeres, csípős. És ne adj egyszerre túl sokat! Később, ha megszokta, hogy mindig van rendszeresen kaja, akkor már majd csökken a veszélye a túletetésnek. A folyadékpótlásról is gondoskodni kell. |
|
A hozzászólás:
 |
ximot
2005-10-19 10:54:23
|
433
|
| Köszi a választ, ha megérkezett, lemérem. Ha 70 dkg közelében van, akkor érdemes lehet kicsit hízlalni, és akkor aludhatna nyugodtan? Macskakajából melyik fajta jó (száraz, vagy konzerv)? Bolhairtást hogyan és mivel végezzem el? |
|
Előzmény:
 |
partics
2005-10-19 10:36:44
|
432
|
| Attól függ, hogy milyen súlyú a kis jövevény. Kb. 70 dkg alatt nem éli túl a téli álmot, ezért az ilyen kis jószágoknak biztosítani kell a kb. + 10-15 fokos helyet tavaszig, különben elalszanak. Szerintem a 0 fok túl kevés, nem elég a fagymentes hely, fűtött kell. Azon kívül egy megfelelő méretű kifutó (minimum néhány m2) is kell, őkelmék egy nyári éjszakán több km-t is bejárnak. A menü: legjobb a macskakaja, ebéd maradék, tészta, főtt krumpli, befőtt (!), tojás. Úgy tapasztaltam, szeretik a süteményeket is. A természetben rovarevők, gilisztát, egeret ilyesmit esznek. Vigyázni kell a túletetésre, hajlamosak addig enni, amíg bele nem pusztulnak. Éjszaka mozognak, zajosak és kissé büdösek is, úgyhogy a lakásban való tartásuk nem könnyű. Mindent megvizsgálnak, megrágcsálnak, ezért arra is ügyelni kell, hogy ne legyen pl. mérgező vegyszer elérhető közelségben. A legkisebb lyukon is át tudnak bújni, ásni is tudnak, valamint a kb. 30 cm magas apró lyukú kerítés hálón is átmásztak. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|