Keresés

Részletes keresés

Jroux Creative Commons License 2005-10-14 19:27:28 167
És ennek örülni kell?
A hozzászólás:
matej nyikolajevics Creative Commons License 2005-10-12 14:43:10 165
ilyen a kapitalizmus. nem tudtad?
Előzmény:
zömi Creative Commons License 2005-06-09 15:08:19 -

Csányi S. magánvagyonából 1 milliárd HUF. induló tőkével alapítványt hozott létre a hátrányos helyzetű, de tehetséges fiatalok részére.

 

Ez a kezdeményezés helyes, a többi milliárdos elvtárs/úr is csatlakozhatna hozzá!

 

Egy dolog azért szúrja a szememet!

 

Gondolom, ez a jótékonykodása nem fogja jelentősen csökkenteni a magánvagyonát, és felmerül bennem a kérdés, hogy egy állampolgár, mégha vezető beosztásban is van egy intézménynél, hogyan tehet szert ekkora vagyonra. Ezt nem irígységből mondom. Elgondolkodtató, hogy pl. egy ápolónő 3 műszakban keres 70 E nettót, vagy egy rendőr 100 ezret - egy bankelnök pedig 5- 10 milliót/hó.

Ilyen óriási differencia fizetés - és fizetés között irreális, szerintem. Mert hiszen mennyivel értékesebb egy bankelnök munkája, mint egy ápolónőé?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!