|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
kentaura
2005-10-01 18:15:39
|
14
|
| Ha a szerződésben nincs kikötve kötbér, akkor szerintem csak a többletköltségeidet verheted le rajtuk (albérlet, esetleg has jó az ügyvéded, akkor még egy kicsi plusz), de lehet hogy csak bírósági úton. |
|
Előzmény:
 |
bb75
2005-10-01 18:09:51
|
13
|
Helló!
Nekem hasonló a gondom.
2005. jún 11.-ig kellett volna átadniuk a lakásomat.
De a szerződésben benne van, hogy 3 hónapot késhetnek és semmilyen kárigényt nem nyújthatok be.
Namosz ez ugy szept.11-én lejárt, kulcsátadás a használatbavételi engedély hiánya miatt késik.
Közben albérletet fizetek, plussz a bank felé a törlesztő-részleteket.
Szóval van-e jogom az eladóra terhelni az albérleti kiadásimat szeptembertől egészen a kulcsátadásig?
Szerintem van.
Köszi!
Milyen áltagos napi kötbért lehet kérni egy 40 m2-es VIII.ker-es újép0tésű lakás után? 4000 ft/napra gondoltam vagy 2 havi albidíj megtérítésésre (szept.,okt.).
Köszi előre is a segítséget!
bb |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|