|
|
|
|
 |
**buci**
2005-09-30 22:00:24
|
298
|
| Csákány! Már egy 1-2 hónapja nekem is ez az obim van, ami neked! Makrókat még nem lőttem vele csak 1-2-t és tényleg nem a legmegfelelőbb az 1:2 arány... Igazából én elkezdtem gyűjteni a közgyűrűsorra, én azt fogom először kipróbálni, aztán majd meglátom még a többit. Szerintem ez a legjobb megoldás, ha nem is a legolcsóbb... |
|
A hozzászólás:
 |
merlot02
2005-09-28 12:31:21
|
296
|
| Szia !
Nekem van Sigma 70-300-s obim. Szóval az 1:2 leképezés kicsi, jól le kell rekeszelni, hogy szépen rajzoljon (min. 14), szerintem jó obi, de makrózáshoz nem teljes.
Nyilván az igazi megoldás egy Canon makro obi (jó drága).
Én most próbálkozom előtetlencsével (Soligor), esetleg közgyűrűvel. Van egy megoldás, lehet kapni ehhez az obihoz egy Sigma lencsét (58 mm), de a forgalmazó csak annyit tud róla , hogy 1.1 leképezést biztosít. Meg kell rendelni, mert Eddig Én voltam az első akit ez érdekelt.
Itt megnézheted:
(http://www.fotoplus.hu/fotoplus.php)
(http://www.fotoplus.hu/download.php?type=download&file_name=Sigma%20fogy%20ár%202005%2002.xls&file=wcs_zeus_1084.file)
Jó fényeket ! Nem tudom melyik az olcsó és elfogadható megoldás, szerinted ?
|
|
Előzmény:
 |
**buci**
2005-06-08 20:57:41
|
233
|
| Sziasztok!
Szeretnék kialakítani egy nagyon jó analóg fotórendszert, amely jó minőségben alkalmas MAKRO fotózáshoz is. Eddigi eszközeim Canon EOS 30V QD, Sigma 24-70 f2.8 EX DG Macro obi, hozzá Soligor DHG UV és CP Filter. Aki ismeri a Soligor szűrőket, és van bármilyen tapasztalata, szívesen várom a hozzászólását.
A közeljövőben tervezem Soligor közgyűrűsor, Manfrotto Basic 190DB állvány, Sigma 70-300 f4-5.6 EX APO Super II objektív beszerzését. Aki bármilyen tapasztalattal rendelkezik pro és kontra a fenti cikkekkel kapcsolatban, kérem segítségként írja le. Alternatív megoldások is érdekelnek, persze hasonló árkategóriában...
Egy 6-9 hónap múlva tervezek egy Sigma 170-500 teleobi beszerzését is valamint egy Canon 580EX vakut. Azért szerintem már ez így egy elég ütős csapat lenne... Persze, tudom, vannak jobb obik is, mint a Sigma 70-300, de csak ennyi pénzből gazdálkodhatom...
Előre is köszönöm a segítséget, és a hozzászólásokat!
Üdv!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|