Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
AgentOrange Creative Commons License 2005-09-24 21:33:09 7

bekapcsolod a gépet úgy ,hogy rajtahagyod a lencsevédőt, és csinálsz egy képet (tág retesszel, és rövid záridővel), majd ugyanígy csinálsz egy képet, szintén tág retesszel, és maximális hosszúságú záridővel), ha van "dead" pixeled, akkor az mondkét képen látszani fog, egy fehér pötty formájában (általában nem egy pixel döglik meg ilyenkor, hanem egymás mellett 2-3), tehát ha az első kép teljesen fekete, akkor nincsen dead pixeled (vagy jól mappolta a gép), a második képen sokféle színű pixel lehet a fekete színen kívül, ez lehet egyrészt képzaj, másrészt pedig ún. "hot" pixel, amely működik ugyan, de hosszabb záridő mellett már nem a megfelelő színkódot adja le.

De ez itt jobban le van írva:

http://index.hu/tech/digicam/cikkek/erzekelok9/!1

Előzmény:
janchip Creative Commons License 2005-09-24 21:22:43 6

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni tőletek hogyan lehet észrevenni a pixelhibát, úgy értem könnyű felismerni vagy mit keressek a képen?

 

Most szeretnék gépet venni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!