Keresés

Részletes keresés

Erzsébeti Creative Commons License 2005-09-16 13:17:56 236

Figyi.

Én nem számolgatok, mert nincsennek meg az adatok a kezemben, és ha ilyen helyzetbe kerülök, hogy ki kellene számolni akkor azt úgy is egy villanyszerelőn keresztül intézném.

De.

Van egy saját tapasztalatom, éspedig az azt mutatja, hogy lámpással kell keresni ma olyan kerámialapos fözőlapot ahol több fázisbemenet van mint 1! Ha erre te rá tudsz kötni hármat akkor tegyed, (nem fogsz tudni...).

Azt, hogy a lakásodban van több fázis azt el tudom képzelni, és jó dolog is.

De.

A több fázis, több kiépítési költséggel jár, és ezt ki kell fizetni (Hálózatfejlesztési hozzákárulás címén+a saját költségek), a másik, hogy egy átlag lakásban nem nagyon kell 2X16 A-nál több, csak akkor, ha ezt valamilyen egyéb célból létre kell hozni. A tűzhely beszerelése még nem minősül annak...

De csináld nyugodtan, ettől nekem nem lesz több sem kevesebb...:) Csak azért írtam ez ügyben, mert sokan még úgy tudják, hogy az elektromos sütő-föző dolgoknak KELL a 3 fázis, de ma már ez szinte a tévhitek körébe tartozik...

 

Erzsébeti

A hozzászólás:
esj1978 Creative Commons License 2005-09-16 12:45:20 235

Hali!

 

:)

 

Nezzuk meg ezt a 16A-t.

 

Vegyunk egy szelsosegektol mentes peldat: 2 fozolap be van kapcsolva egyszerre (1500+2000 W).

 

I=?

Neked hany A jott ki?

 

esj

 

Előzmény:
Erzsébeti Creative Commons License 2005-09-15 16:49:40 234

Szerintem kössél be 6 fázist...:)

De az lesz a gondod, hogy a készülékedből kiálló 1 db az az egy darab fázisvezetéket nehéz lesz 6 felé kötni:)

A másik meg, hogy nekem nincs, és nem is lesz férjem:))

Én a férfiak kasztjához tartozom:)

 

Erzsébeti

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!