Sziasztok!
egy hónapja van meg az új gépem, egy 20D, 17-85mm és egy 75-300 IS objektívvel.
Tegnap észrevettem illetve lehet jobb szó, ha azt mondom feltűnt, hogy a 17-85-ös objektív zoom-oláskor néha kicsit mintha akadozna. Ez nem durván jelentkezik, inkább csak, ha finoman szeretném állítani, lassú mozdulatoknál. (ha határozottan, nagy mozdulatokkal hajtom nem észlelhető a dolog) 20 és 35mm-nél csinálja főleg, ez idáig nem tűnt fel, nagyon simán járt úgy ahogyan az kell. Mivel ugye a külső tubusban további kettő az, ami ilyenkor (zoom-nál) kiemelkedik, hajtás közben akadozik (mechanikailag). Néztem, nem e por vagy egyéb kosz szorult e be, de se nem látszik semmi, se ilyen közegben nem jártam vele. Van valakinek hasonló észrevétele? Ötlet, javaslat?
a 75-300-as obim gyönyörűen simán jár...
17-85-ös társaim segítsetek! :) -gondolom, sejtem, remélem nem nagy a probléma, de azért jobb félni mint megilyedni...
Köszönöm: Varnyú11 |