Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Entwined Creative Commons License 2005-08-18 18:29:08 48
75-300-as obidról mi a véleményed? meg vagy vele elégedve? elég tiszta a képe, elég fény "jut át" rajta?
érdemes ilyet venni?

köszi ;)
Előzmény:
varnyú11 Creative Commons License 2005-07-14 13:01:12 47

 

Sziasztok!

 

egy hónapja van meg az új gépem, egy 20D, 17-85mm és egy 75-300 IS objektívvel.

Tegnap észrevettem illetve lehet jobb szó, ha azt mondom feltűnt, hogy a 17-85-ös objektív zoom-oláskor néha kicsit mintha akadozna. Ez nem durván jelentkezik, inkább csak, ha finoman szeretném állítani, lassú mozdulatoknál. (ha határozottan, nagy mozdulatokkal hajtom nem észlelhető a dolog) 20 és 35mm-nél csinálja főleg, ez idáig nem tűnt fel, nagyon simán járt úgy ahogyan az kell. Mivel ugye a külső tubusban további kettő az, ami ilyenkor (zoom-nál) kiemelkedik, hajtás közben akadozik (mechanikailag). Néztem, nem e por vagy egyéb kosz szorult e be, de se nem látszik semmi, se ilyen közegben nem jártam vele. Van valakinek hasonló észrevétele? Ötlet, javaslat?

a 75-300-as obim gyönyörűen simán jár...

17-85-ös társaim segítsetek!   :)   -gondolom, sejtem, remélem nem nagy a probléma, de azért jobb félni mint megilyedni...

Köszönöm:  Varnyú11

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!