Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2005-08-18 00:18:40 121

Ezt kell csinálni!! Munkát kell nekik adni, és átmenetileg -pár hónapig- szállást biztosítani. Ha már fizetni tudják a bérleti díjat, hiteleket stb., akkor meg mehetnek a maguk útján úgy, mint minden más ember.

Ez a cikk a mi elméletünket erősítette meg ;-)

Előzmény:
Zsuzsánna, Anna Creative Commons License 2005-08-17 23:49:10 120
kapitanyg kapitanyg adatai  •  2005. júl. 4., hétfő, 22.16.08 CEST  •  1136. vélemény Szeptember óta, a koldulást tiltó rendelet bevezetését követően lényegesen visszaszorult a koldusok száma, legalábbis azoké, akik más országokból, Romániából, Szerbiából, vagy a környék kisebb településeiről érkeztek Szegedre. A városban természetesen látni még elvétve koldusokat, de a helyi kezdeményezésnek köszönhetően, amely a helyi koldusokon szeretne segíteni, javult a helyzet. Szeged városának hontalanjairól ugyanis gondoskodik az önkormányzat. A kéregetők három hónap türelmi időt kapnak arra, hogy visszatérjenek a munka világába. Természetesen segítséggel, sőt lakás biztosításával. Ezeknek az embereknek a többsége így hajlandóságot mutatott a beilleszkedésre. A rendelet célja tehát nem a koldusok kiszorítása, hanem felemelése.
http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=143243

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!