|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2005-08-18 00:18:40
|
121
|
Ezt kell csinálni!! Munkát kell nekik adni, és átmenetileg -pár hónapig- szállást biztosítani. Ha már fizetni tudják a bérleti díjat, hiteleket stb., akkor meg mehetnek a maguk útján úgy, mint minden más ember.
Ez a cikk a mi elméletünket erősítette meg ;-) |
|
Előzmény:
 |
Zsuzsánna, Anna
2005-08-17 23:49:10
|
120
|
kapitanyg
kapitanyg adatai • 2005. júl. 4., hétfő, 22.16.08 CEST • 1136. vélemény
Szeptember óta, a koldulást tiltó rendelet bevezetését követően lényegesen visszaszorult a koldusok száma, legalábbis azoké, akik más országokból, Romániából, Szerbiából, vagy a környék kisebb településeiről érkeztek Szegedre. A városban természetesen látni még elvétve koldusokat, de a helyi kezdeményezésnek köszönhetően, amely a helyi koldusokon szeretne segíteni, javult a helyzet. Szeged városának hontalanjairól ugyanis gondoskodik az önkormányzat. A kéregetők három hónap türelmi időt kapnak arra, hogy visszatérjenek a munka világába. Természetesen segítséggel, sőt lakás biztosításával. Ezeknek az embereknek a többsége így hajlandóságot mutatott a beilleszkedésre. A rendelet célja tehát nem a koldusok kiszorítása, hanem felemelése. http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=143243
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|