|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
kentaura
2005-08-16 15:09:13
|
76
|
| A rendszerváltást nem megcsinálták, hanem szükséges lépés volt, mert a cocializmus abban a formában ahogy azt Sztálintól kezdve művelték működésképtelen volt. Kezdve a KGST szart adok szarért árucsere kereskedelmétől a befagyasztott energiahordozó árakig. Ami meg a rendszerváltás után történt, az egy kicsit a szabadrablás folyamata volt, ami egy kissé már lecsengett talán, de én nem sírom vissza a múlt rendszert, mindannak ellenére, hogy egy pályakezdőnek sokkal biztosabb jövőképe volt mint ma, de ha még tovább csinálták volna azt az "álomvilágot" olyan szintre jutottunk volna mint egyes afrikai országok. A cocializmus egy szép álomkép volt, ami történelmileg bebizonyította hosszútávú működésképtelenségét, legalábbis abban a formában ahogy azt művelték. Sokkal inkább nevezném "szocialista" felfogásnak egyes nyugati kapitalista társadalmak szociális rendszerét. |
|
Előzmény:
 |
Zsuzsánna, Anna
2005-08-16 14:55:48
|
73
|
Én nem akartam ezt a rendszerváltást, de megcsinálták a fejem fölött.
Sokan vannak még így, csak éppen a nagy demokráciában nem merik kimondani.
Nem lenne nekem sem bajom a demokráciával, ha ez valóban az lenne. De sajnos a gazdaság felvirágoztatása, a lelkek megjavítása helyett káoszt hozott és az emberi kapcsolatokból kihozta mindazt a rosszat, ami valaha elképzelni sem tudtunk.
Olyan anyagiassá vált a világ, hogy a pénzimádat közben elfelejtettek sokan emberek maradni.
Amikor azt mondjátok,hogy a szerencsétlen,csórók ne a Ti zsebetekre akarjanak fedélhez jutni, nem jut eszetekbe??? hogy a milliárdosok máris a Ti zsebetekre
gazdagodtak meg. Őket nem bántjátok, ők az etalon? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|