|
|
 |
Panka.c
2005-08-07 13:05:55
|
387
|
Szia!
Na, most segítsetek ötletekkel, lécccciiii!
Eljött az idő, hogy Sünőkét el kellene engedni. Nagyon megnőtt már, kb 15 centis, erős, egészséges sün lett. Szenvedek rajta, hogy hol engedjem el.
Családi házas környéken sok a veszély, autók, kutyák, avarégetsé...stb. Viszont itt lehetne neki besegíteni ennivalóval.
Vagy pedig vigyem fel az erdőbe, és ott engedjem el? Akácos erdő van felénk, elég nagy, de nem tudom, szerintetek élnek ott sünik? És vajon talál magának elegendő élelmet, hogy kibírja a telet majd? A legjobb helyett szeretném neki megtalálni, de olyan nehéz....:-(((((((((
|
|
A hozzászólás:
 |
benőbéka
2005-08-04 14:13:25
|
386
|
Sziasztok :)
Panka, Sünőke videók nagyon jók :))) A Sün a pácban különösen - szegény kis büdösbogár (csak a hátára hemperedés miatt) :))) Az az egérkés orrmozgatás olyan ismerős volt, teljesen elérzékenyültem...
A vadság Majacnál a tavasz közeledtével jött elő - alig lehetett megfogni, fújt, puffogott, és néha ő is megszúrt, úgy nekemugrott. Úgy döntöttem, ez természetes viselkedés, hiszen normális esetben ha egy sünt bármi megközelít, megfog, az semmi jót nem jelent számára. Mivel szabadon akartuk engedni, nem is próbáltam változtatni ezen a viselkedésén, sőt. Rosszul esett, hogy a nevelt gyerekem ilyen "gonoszul" viselkedik, meg persze fájt a kezem, de örültem neki, hogy felébredtek az ösztönei és nem lett ölbesün :)
A hátuk/tüskék nyalogatására két lehetséges magyarázatot találtam:
- próbálják a saját szagukat elfedni azzal, hogy minden újat megnyalogatnak, majd a termelődő habos nyálat magukra kenik (Majac emlékeim szerint csak általa először látott dolgok megnyalogatása után csinálta ezt), ezt teszik pl. a ragadozók is, mikor más állatok, főleg növényevők ürülékébe hemperegnek;
- ez a habos nyál tartalmaz némi toxikus anyagot, és ezzel védik magukat a ragadozók támadása ellen.
Ezeket nem én találtam ki, a neten találtam egy korábban is említett honlapon - www.hedgehogcenter.com vagy valami hasonló :) |
|
Előzmény:
 |
Panka.c
2005-07-18 22:56:01
|
383
|
Sziasztok!
Sünőkéről tettem fel új képeket, és 2 horror videót ide: http://gallery.site.hu/album690
Olyan kis vadóc lett mostanában, megtámad. Nektek van tapasztalatotok ilyenben? Ha a közelében matatok valamit, akkor nekiugrik a kezemnek a tüskéivel. Nem tudom, hogy miért lett iylen vad, pedig több mint 2 hete nálunk van. :-((( |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|