|
|
|
|
 |
ötfelezős
2005-06-30 21:59:33
|
285
|
| Ez manapság már egyszerű lehet, pld excelben, de régen nem volt annyira kézenfekvő. Azt mondja a régi könyv, a kihuzat mértéke (fnégyzet)/(t-f). Ha ezt kétszer alkalmazod, egyszer a beállítható legkisebbre, egyszer amekkora tárgytávolságot akarsz, a kettő különbsége adja meg, hogy a közgyűrű mennyi legyen. A megvilágítási idő növekedésaránya pedig (1+1/kisebbítés)négyzet |
|
A hozzászólás:
 |
garfieldka
2005-06-30 17:46:27
|
284
|
Na, komolyra f-ordítva a szót! Van ilyen, de bevallom én fejbül nem tudom ezt levezetgetni a lépcsőőőőn.
Meg kellene keresnem a szagkönyveket. Öreg vagyok én má' ehhez a fénytanhoz. Akik viszont nemrég tanulták, talán segítenek neked. Csak meg szerettelek volna nyugtatni, hogy van ilyen. |
|
Előzmény:
 |
ceva_sony
2005-06-30 16:59:39
|
283
|
| Ok, köszönöm. Publikus? ;)) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|