|
|
|
|
 |
norby
2005-06-30 22:20:37
|
286
|
| Nem tudom, ilyen képletekre gondolsz-e, vagy esetleg ilyesmi számolósra... |
|
A hozzászólás:
 |
ceva_sony
2005-06-30 16:53:25
|
281
|
| Sziasztok,
Van arra valamilyen képlet, hogy egy adott (x) méretű közgyűrűt használva egy adott gy.távolságú objektívnek (y) hogyan változik meg:
1. a max. leképezési aránya (ezt így mondják?) ?
2. a közelpontja ?
És mindezt hogyan befolyásolja a crop-kaftor (pl. 1,6 a 10D-n)
Köszi előre is,
Ceva |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|