Keresés

Részletes keresés

papuc Creative Commons License 2005-06-21 19:53:46 116
Bocs: emberi lélek
A hozzászólás:
papuc Creative Commons License 2005-06-21 19:53:06 115

Teljesen egyetértek azzal, hogy egy európai ember számára érthetelen az ilyen elvakultság. De meg kell vallanom, hogy Taivanon részt vettem egy elég véres taoista szertartáson, amiután végre felnőttként is képes lettem felfogni az áldozat jelentőségét, és amely hozzá segített a keresztáldozat mélyebb megértéséhez.

Ez nem jelenti az, hogy egyetértek vele, de megkerülhetetlen tapasztalattá vált a számomra.

Azok a kultúrák amelyeken nem, vagy csak kevéssé hagyott nyomot a racionalitás

nagyon sötét dolgokra is képesek, ugyanakkor rendkívül sokat elárulnak az emberil élek valódi természetéről

Előzmény:
UtherPendragon Creative Commons License 2005-06-21 19:38:50 114
Jujj... no akkor vigyázok a renoméra...:-))

A primitívre és embertelenre utaltam az isteni közbenjárás közvetlen befolyásolhatóságába vetett hittel kapcsolatban (nem az istenhitről van szó, hanem hogy - általában más - véres áldozata azt abban hívőkre hozza el sorsuk jobbrafordulását). Ilyen szempontból nem keverhető össze a bűn és erkölcstelenség általad hozott európai példáival, hanem sokkal közelebbinek tűnnek a nem-európai párhuzamok - node ez nem mentség, nem is magyarázat, és végképp nem cél vagy norma.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!