|
|
|
|
 |
UtherPendragon
2005-06-21 14:50:42
|
97
|
| Igen, valszeg a kánaániták is azért hozták be a divatba 4-8 ezer évvel ezelőtt, hogy a manapság egyre gyakoribb rákforma ellen nyújtsanak megelőzési lehetőséget..... :-O |
|
 |
tüzes fal
2005-06-20 22:15:22
|
69
|
"Egyesült Államokban pl. nem vallási okok miatt metélnek körül szinte minden fiúcsecsemőt."
Nem hinném, hogy angol gyökereken tradíció lenne a körülmetélés.
|
|
 |
tüzes fal
2005-06-20 22:02:21
|
62
|
| Mi az öszefügés a körülmetélés és a méhnyakrák között? :) |
|
A hozzászólás:
 |
rutilus
2005-06-20 21:32:52
|
61
|
| Nem ártana megemlékezned a körülmetélés egészségügyi vonatkozásairól sem. Az Egyesült Államokban pl. nem vallási okok miatt metélnek körül szinte minden fiúcsecsemőt. Régóta ismert tény ugyanis, hogy a körülmetélt férfiak feleségeinél gyakorlatilag nem fordul elő méhnyak-rák. |
|
Előzmény:
 |
UtherPendragon
2005-06-20 18:26:12
|
59
|
A körülmetélés (fiúk esetében) egy matriarchátus-korabeli ritus maradványa. Az "eredetiben" a királynő/papnő ideiglenes párjaként funkcionáló férfit (a "férj" koncepció és kapcsolat kialakulása előtt) rettenetes kínok között feláldozták, hogy vére megtermékenyítse a földet, aminek része volt az elevenen való széttépés és kiherélés. Ennek későbbi változata lett a kánaánita népeknél a körülmetélés. A disznóhúsevés a disznónak mint mediterrán népeknél a Halál-istennő szent állatával való asszociáció miatt volt tabu, de a téli napforduló idején a fogyasztása engedélyezett volt. Ezt az egyébként általános tilalmat adoptálták at Egyiptomban megtelepedő zsidók akkor, amikorra az eredeti (többistenhitet megelőző kori) jelentése már feledésbe merült. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|