Keresés

Részletes keresés

papuc Creative Commons License 2005-06-21 14:37:04 94

Megint kezdődik a" hülye, elmaradott keresztények "című sirám.

Ezt  korábban írtam, de beteszem ide is, hogy ne kelljen lapozni:

Az ördögökben, démonokban ,vámpírokban való hit, a  Balkáni népek kultúrájának ,gondolkodásának szerves része. A vámpírnak ráadásul tőbb változatában hisznek a prikolicstól, a hazajáró vérszívó lélekig ,aki egész falvakat irthat ki.

A balkáni folklór népi hiedelemvilágának démonképzetét és a  nyugati kereszténység megszállottságban való hitét vitatni ugyan lehet, de összekeverni őket, vagy szándékosságra, vagy műveletlenségre vall.

Egyébként dolgoztam a távol-keleten  és ott is nagyon gyakori a szelleműzés, illetve a szellemektől megszállt állapotban való hit.

Jártam olyan szellemtemplomokban ahová a helyiek a lábukat sem merték betenni.

(a hülye kínai, babonás népség az idióta négyezeréves kultúrájával)

Azután szeretném megemlíteni a dibukot amely a zsidó folklór része. Akit érdekel a téma ajánlom figyelmébe Martin Buber ezirányú műveit.

 

A hozzászólás:
papuc Creative Commons License 2005-06-20 21:11:54 60

Az ördögökben, démonokban ,vámpírokban való hit, a  Balkáni népek kultúrájának ,gondolkodásának szerves része. A vámpírnak ráadásul tőbb változatában hisznek a prikolicstól, a hazajáró vérszívó lélekig ,aki egész falvakat irthat ki.

A balkáni folklór népi hiedelemvilágának démonképzetét és a  nyugati kereszténység megszállottságban való hitét vitatni ugyan lehet, de összekeverni őket, vagy szándékosságra, vagy műveletlenségre vall.

Egyébként dolgoztam a távol-keleten  és ott is nagyon gyakori a szelleműzés, illetve a szellemektől megszállt állapotban való hit.

Jártam olyan szellemtemplomokban ahová a helyiek a lábukat sem merték betenni.

(a hülye kínai, babonás népség az idióta négyezeréves kultúrájával)

Azután szeretném megemlíteni a dibukot amely a zsidó folklór része. Akit érdekel a téma ajánlom figyelmébe Martin Buber ezirányú műveit.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!