Megint kezdődik a" hülye, elmaradott keresztények "című sirám.
Ezt korábban írtam, de beteszem ide is, hogy ne kelljen lapozni:
Az ördögökben, démonokban ,vámpírokban való hit, a Balkáni népek kultúrájának ,gondolkodásának szerves része. A vámpírnak ráadásul tőbb változatában hisznek a prikolicstól, a hazajáró vérszívó lélekig ,aki egész falvakat irthat ki.
A balkáni folklór népi hiedelemvilágának démonképzetét és a nyugati kereszténység megszállottságban való hitét vitatni ugyan lehet, de összekeverni őket, vagy szándékosságra, vagy műveletlenségre vall.
Egyébként dolgoztam a távol-keleten és ott is nagyon gyakori a szelleműzés, illetve a szellemektől megszállt állapotban való hit.
Jártam olyan szellemtemplomokban ahová a helyiek a lábukat sem merték betenni.
(a hülye kínai, babonás népség az idióta négyezeréves kultúrájával)
Azután szeretném megemlíteni a dibukot amely a zsidó folklór része. Akit érdekel a téma ajánlom figyelmébe Martin Buber ezirányú műveit.
|